zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 23 czerwca 2021

Pierwszy singiel z "Easter Is Cancelled" The Darkness

9.08.2019 12:52  autor: Krasnal Adamu, źródło: strona WWW The Darkness

Brytyjczycy z The Darkness opublikowali teledysk do "Rock and Roll Deserves to Die" - pierwszego singla promującego album "Easter Is Cancelled". Klip wyprodukowała firma Sitcom Soldiers. Premiera długograja, nakładem Cooking Vinyl, zaplanowana jest na 4 października 2019 r.

Hardrockowy The Darkness powstał w 2000 r. W pierwszym składzie znaleźli się wokalista Justin Hawkins, gitarzyści Dan Hawkins i Chris McDougal, basista Frankie Poullain i perkusista Ed Graham. Sławę zespołowi zapewnił jego debiutancki album z 2003 r., zatytułowany "Permission to Land", nagrany w kwartecie - już bez Chrisa McDougala. Dwa lata później Frankiego Poullaina zastąpił Richie Edwards.

W 2006 r., po wydaniu przez zespół drugiego albumu, wokalista Justin Hawkins udał się na odwyk, a następnie ogłosił odejście z grupy. W efekcie formacja zawiesiła działalność. W 2011 r. reaktywowała się w składzie z pierwszego albumu. Swój czwarty długograj nagrała z perkusistką Emily Dolan Davies, ale jeszcze przed jego wydaniem zastąpił ją Rufus Tiger Taylor, syn Rogera Taylora z Queen. Ostatnim longplayem zespołu jest "Pinewood Smile" z października 2017 r.

"Easter Is Cancelled" będzie szóstym długograjem The Darkness i pierwszym w jego dorobku albumem koncepcyjnym. W harmonogramie promującej go, jesienno-zimowej trasy koncertowej po Europie nie ma Polski.

Lista utworów:

1. Rock and Roll Deserves to Die
2. How Can I Lose Your Love
3. Live 'Til I Die
4. Heart Explodes
5. Deck Chair
6. Easter Is Cancelled
7. Heavy Metal Lover
8. In Another Life
9. Choke on It
10. We Are the Guitar Men

Album ukaże się w wersji cyfrowej, na płycie kompaktowej, winylu, kolorowym winylu, kasecie magnetofonowej oraz, z dodatkowymi utworami, w digipaku.

Tagi: The Darkness
Komentarze
Dodaj komentarz »