zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 31 marca 2020

System of a Down zagra w Krakowie

30.09.2019 18:15  autor: Verghityax, źródło: Live Nation

System of a Down powróci do Polski w ramach europejskiej trasy koncertowej. Jedyny występ w naszym kraju zaplanowano na 30 czerwca 2020 roku. Odbędzie się on w hali "Tauron Arena" w Krakowie.

System of a Down powstał w 1994 roku z inicjatywy wokalisty Serja Tankiana i gitarzysty Darona Malakiana - obaj muzycy udzielali się wcześniej w formacji Soil. Skład uzupełnili Shavo Odadjian na basie i Andy Khachaturian na bębnach. Trzy lata później perkusistę zastąpił John Dolmayan. W roku 1998 światło dzienne ujrzał debiut studyjny Amerykanów, zatytułowany po prostu "System of a Down". Sukces płyty zapewnił kapeli dużą trasę koncertową, występy przed Metalliką i Slayerem, a także udział w "Ozzfeście". Jednak prawdziwy przełom przyszedł dopiero w 2001 roku wraz z drugim albumem, pt. "Toxicity", który wielokrotnie pokrył się platyną i sprzedał się w milionach egzemplarzy na całym świecie.

System of a Down wypuścił jeszcze trzy longplaye studyjne ("Steal This Album!", "Mezmerize" i "Hypnotize"), zanim w 2006 roku zawiesił działalność, a jego członkowie zajęli się innymi projektami. Reaktywacja nastąpiła w roku 2011, kiedy zespół zagrał serię koncertów.

W charakterze supportu przed System of a Down zaprezentuje się progresywna formacja O.R.k. W jej skład wchodzą Lorenzo Esposito Fornasari na wokalu i klawiszach, Carmelo Pipitone na gitarze, Colin Edwin z Porcupine Tree na basie i Pat Mastelotto z King Crimson na perkusji. Obecnie grupa promuje swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Ramagehead". Premiera płyty odbyła się 22 lutego 2019 roku. W utworze "Black Blooms" gościnnie zaśpiewał Serj Tankian.

Przedsprzedaż biletów dla zarejestrowanych użytkowników LiveNation.pl rozpocznie się 3 października o godzinie 10:00 i potrwa do 4 października do godziny 9:00. Sprzedaż ogólna ruszy 4 października o godzinie 10:00.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: System of a Down zagra w Krakowie
Krasnal Adamu
Krasnal Adamu (wyślij pw), 2019-10-01 05:37:40 | odpowiedz | zgłoś
Mastelotto? To to jest dla mnie najważniejsze, zwłaszcza że znowu występuje z materiałem nowszym niż sprzed ponad czterdziestu lat ;)