zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 28 lipca 2021

Ronnie Atkins z Pretty Maids zmaga się z rakiem

8.10.2019 15:21  autor: Verghityax, źródło: profil Pretty Maids na Facebooku

Duńczycy z hardrockowego Pretty Maids poinformowali, że ich wokalista Ronnie Atkins zmaga się z rakiem płuc. W związku z tym koncertowa działalność zespołu zostaje wstrzymana do końca stycznia 2020 roku.

Pretty Maids, Ostrawa 1.08.2015, fot. Verghityax
Pretty Maids, Ostrawa 1.08.2015, fot. Verghityax

Ronnie Atkins komentuje: "To przerażające, jak twój świat może wywrócić się do góry nogami w ciągu paru tygodni.

W połowie sierpnia wybrałem się do doktora na rutynową kontrolę, skarżąc się na ból pleców. Zrobiono mi kilka prześwietleń, bronchoskopię i biopsję, po czym kazano mi długo czekać w niepewności. W końcu usłyszałem diagnozę: rak płuc.

Zaskoczyło to zarówno mnie, jak i wszystkich moich bliskich, gdyż wcześniej nie wykazywałem żadnych symptomów choroby. Jestem już w trakcie leczenia. Dwa tygodnie temu przeszedłem operację, po czym kolejne dziesięć dni spędziłem w szpitalu, walcząc z zapaleniem płuc.

Według personelu medycznego moje prognozy są dobre, zważyszy na to, że mamy do czynienia z rakiem płuc. Jednakże przez następne miesiące będę musiał kontynuować leczenie. W związku z tym nie mam innego wyjścia, jak tylko zawiesić moją karierę muzyczną na czas nieokreślony".

Zespół Pretty Maids utworzyli w Horsens w 1981 roku wokalista Ronnie Atkins i gitarzysta Ken Hammer, którzy jako jedyni przetrwali wszystkie zmiany składu. Debiutem fonograficznym grupy była EP-ka, zatytułowana po prostu "Pretty Maids", wydana w 1983 roku. Pierwszy album, "Red, Hot and Heavy", ukazał się rok później. Przy dwóch kolejnych z zespołem współpracowali między innymi znani z brytyjskich grup Rainbow i Deep Purple: wokalista Graham Bonnet, perkusista Ian Paice i, jako basista i producent, Roger Glover.

Szesnasty longplay studyjny Pretty Maids, pt. "Undress Your Madness", ukaże się 8 listopada 2019 roku nakładem Frontiers Music Srl. Materiał został skomponowany w styczniu i zarejestrowany w lutym 2019 roku. Produkcją zajął się Jacob Hansen.

Tagi: Pretty Maids
Komentarze
Dodaj komentarz »