zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 8 sierpnia 2020

Teledysk do "Will You Still Kiss Me..." Pretty Maids

9.11.2019 15:38  autor: Krasnal Adamu, źródło: kanał Frontiers Music srl na YouTube

Opublikowano teledysk do utworu "Will You Still Kiss Me (If I See You in Heaven)" hardrockowego Pretty Maids. Jako reżyser z duńskim zespołem ponownie współpracował Mathias Blom. Szesnasty album studyjny grupy, zatytułowany "Undress Your Madness", ukazał się 8 listopada 2019 roku nakładem Frontiers Music Srl.

Zespół Pretty Maids utworzyli w Horsens w 1981 roku wokalista Ronnie Atkins i gitarzysta Ken Hammer, którzy jako jedyni przetrwali wszystkie zmiany składu. Debiutem fonograficznym grupy była EP-ka, zatytułowana po prostu "Pretty Maids", wydana w 1983 roku. Pierwszy album, "Red, Hot and Heavy", ukazał się rok później. Przy dwóch kolejnych z zespołem współpracowali między innymi znani z brytyjskich grup Rainbow i Deep Purple: wokalista Graham Bonnet, perkusista Ian Paice i, jako basista i producent, Roger Glover.

Piętnasty album studyjny Pretty Maids, pt. "Kingmaker", ukazał się w listopadzie 2016 roku. W lutym 2019 roku zespół wznowił część swojej dyskografii na winylach oraz w boksie zatytułowanym "A Blast from the Past" z dwunastoma płytami kompaktowymi.

Materiał na "Undress Your Madness" został skomponowany w styczniu i zarejestrowany w lutym 2019 roku. Nagrań dokonał zespół w składzie: wokalista Ronnie Atkins, gitarzysta Ken Hammer, basista Rene Shades, klawiszowiec Chris Laney i perkusista Allan Sorensen. Produkcją zajął się Jacob Hansen. Miksy zakończyły się na początku kwietnia.

Lista utworów:

1. Intro
2. Serpentine
3. Firesoul Fly
4. Undress Your Madness
5. Will You Still Kiss Me (If I See You in Heaven)
6. Runaway World
7. If You Want Peace (Prepare for War)
8. Slavedriver
9. Shadowlands
10. Black Thunder
11. Strength of a Rose

Pierwszym teledyskiem promującym album był "Serpentine".

W lipcu 2019 roku, po odejściu z grupy Allana Sorensena, jako tymczasowy perkusista koncertowy do Pretty Maids wrócił Allan Tschicaja. Zmagający się z rakiem płuc Ronnie Atkins przeszedł we wrześniu operację, a pod koniec października rozpoczął zaplanowaną na dwanaście tygodni terapię, w związku z czym zespół zawiesił występowanie na żywo.

Tagi: Pretty Maids
Komentarze
Dodaj komentarz »