zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 27 lipca 2021

"Rodeo" z tokijskiego koncertu Pretty Maids

3.05.2020 09:12  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Pretty Maids na Facebooku

Zaprezentowano koncertowe wykonanie utworu "Rodeo" duńskiej grupy hardrockowej Pretty Maids, pochodzące z albumu "Maid In Japan - Future World Live 30th Anniversary". Materiał ukaże się 22 maja 2020 roku nakładem Frontiers Music Srl.

Zespół Pretty Maids utworzyli w Horsens w 1981 roku wokalista Ronnie Atkins i gitarzysta Ken Hammer, którzy jako jedyni przetrwali wszystkie zmiany składu.

Drugi album studyjny grupy, "Future World", ukazał się 20 kwietnia 1987 roku. Znalazło się na nim dziewięć utworów. W dwóch z nich, jako gość, zaśpiewał Graham Bonnet, znany między innymi z Rainbow i z zespołów Michaela Schenkera. Na koncertach z okazji trzydziestolecia wydania albumu, w secie podstawowym znajdowała się cała zawartość długograja. Z programem tym grupa dotarła również, w listopadzie 2018 roku, do Japonii. Na miejsce rejestracji występu wybrano Tokio, gdzie zespół miał grać przez dwa wieczory. Materiał wydany zostanie na płytach kompaktowych, winylowych, DVD i Blu-ray. Premierę koncertówki zapowiadano na 10 kwietnia 2020 roku, jednak wskutek problemów wywołanych przez pandemię COVID-19 włoska wytwórnia Frontiers Music Srl przesunęła termin na 22 maja.

Lista utworów:

1. FW30 (Intro)
2. Future World
3. We Came to Rock
4. Love Games
5. Yellow Rain
6. Loud 'N' Proud
7. Rodeo
8. Needles in the Dark
9. Eye of the Storm
10. Long Way to Go
11. Mother of All Lies
12. Kingmaker
13. Bull's Eye
14. Little Drops of Heaven
15. Sin-Decade

Wśród dodatków na wersjach DVD i Blu-ray znajdą się teledyski do "Little Drops of Heaven", "Mother of All Lies", "Nuclear Boomerang", "My Soul to Take", "A Heart Without a Home", "Kingmaker", "Face the World", "Bull's Eye", "Last Beauty on Earth", "Serpentine" i "Will You Still Kiss Me (When I See You in Heaven)", a także część dokumentalna.

W lutym 2019 roku zespół wznowił część swojej dyskografii na winylach oraz w boksie zatytułowanym "A Blast from the Past" z dwunastoma płytami kompaktowymi. Szesnasty album studyjny grupy - "Undress Your Madness" - ukazał się 8 listopada 2019 roku nakładem Frontiers Music Srl. Nagrań dokonał zespół w składzie: Ronnie Atkins, Ken Hammer, basista Rene Shades, klawiszowiec Chris Laney i perkusista Allan Sorensen. Po odejściu z grupy ostatniego z nich, w lipcu 2019 roku tymczasowo, na potrzeby koncertów, do Pretty Maids wrócił Allan Tschicaja.

Zmagający się z rakiem płuc Ronnie Atkins przeszedł we wrześniu 2019 roku operację, w związku z czym zespół zawiesił występowanie na żywo. Po serii radio- i chemioterapii, na początku lutego 2020 roku wokalista ogłosił, że najnowsze badania nie wykazały obecności nowotworu w jego organiźmie, i rozpoczął mającą potrwać rok immunoterapię.

Tagi: Pretty Maids
Komentarze
Dodaj komentarz »