zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 28 lipca 2021

Pretty Maids zapowiada album koncertowy "Maid in Japan"

31.01.2020 14:39  autor: Krasnal Adamu, źródło: profile Pretty Maids i Ronniego Atkinsa na Facebooku

Duński zespół hardrockowy Pretty Maids zapowiedział premierę albumu "Maid In Japan - Future World Live 30th Anniversary". Dokumentująca występ w ramach trasy z okazji okrągłej rocznicy wydania drugiego długograja grupy koncertówka ukaże się 10 kwietnia 2020 roku nakładem Frontiers Music Srl.

Zespół Pretty Maids utworzyli w Horsens w 1981 roku wokalista Ronnie Atkins i gitarzysta Ken Hammer, którzy jako jedyni przetrwali wszystkie zmiany składu.

Drugi album studyjny grupy, "Future World", ukazał się 20 kwietnia 1987 roku. Znalazło się na nim dziewięć utworów. W dwóch z nich, jako gość, zaśpiewał Graham Bonnet, znany między innymi z Rainbow i z zespołów Michaela Schenkera. Na koncertach z okazji trzydziestolecia wydania albumu, w secie podstawowym znajdowała się cała zawartość długograja. Z programem tym grupa dotarła również, w listopadzie 2018 roku, do Japonii. Zarejestrowany wówczas materiał wydany zostanie na płytach kompaktowych, winylowych, DVD i Blu-ray.

Lista utworów:

1. Fw30 (Intro)
2. Future World
3. We Came to Rock
4. Love Games
5. Yellow Rain
6. Loud 'N' Proud
7. Rodeo
8. Needles in the Dark
9. Eye of the Storm
10. Long Way to Go
11. Mother of All Lies
12. Kingmaker
13. Bull's Eye
14. Little Drops of Heaven
15. Sin-Decade

Wśród dodatków na wersjach DVD i Blu-ray znajdą się teledyski do "Little Drops of Heaven", "Mother of All Lies", "Nuclear Boomerang", "My Soul to Take", "A Heart Without a Home", "Kingmaker", "Face the World", "Bull's Eye", "Last Beauty on Earth", "Serpentine" i "Will You Still Kiss Me (When I See You in Heaven)", a także część dokumentalna.

W lutym 2019 roku zespół wznowił część swojej dyskografii na winylach oraz w boksie zatytułowanym "A Blast from the Past" z dwunastoma płytami kompaktowymi. Szesnasty album studyjny grupy - "Undress Your Madness" - ukazał się 8 listopada 2019 roku nakładem Frontiers Music Srl. Nagrań dokonał zespół w składzie: Ronnie Atkins, Ken Hammer, basista Rene Shades, klawiszowiec Chris Laney i perkusista Allan Sorensen. Po odejściu z grupy ostatniego z nich, w lipcu 2019 roku tymczasowo, na potrzeby koncertów, do Pretty Maids wrócił Allan Tschicaja.

Zmagający się z rakiem płuc Ronnie Atkins przeszedł we wrześniu 2019 roku operację, a pod koniec października rozpoczął zaplanowane na dwanaście tygodni zabiegi, w związku z czym zespół zawiesił występowanie na żywo. Do końca grudnia wokalistę poddano około trzydziestu trzem radioterapiom, po czym czekała go czwarta chemioterapia. W drugiej połowie stycznia przechodził badania, po których miał poznać wyniki leczenia.

Tagi: Pretty Maids
Komentarze
Dodaj komentarz »