zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 23 stycznia 2022

Epica, The Sisters of Mercy i Kult na "3-Majówce" we Wrocławiu

27.11.2019 12:16  autor: Verghityax, źródło: 3-majowka.pl

Organizator "3-Majówki" we Wrocławiu ogłosił nazwy pierwszych wykonawców, którzy zaprezentują się podczas przyszłorocznej edycji wydarzenia. Są to Epica, The Sisters of Mercy, Kult, Pidżama Porno i Happysad. Festiwal odbędzie się w dniach od 1 do 3 maja na terenie "Pergoli" i "Hali Stulecia".

Epica, Warszawa 23.01.2015, fot. Wojtek Dobrogojski
Epica, Warszawa 23.01.2015, fot. Wojtek Dobrogojski

Epica nadal ogrywa studyjną EP-kę "The Solace System", która ukazała się 1 września 2017 roku pod egidą Nuclear Blast. Na zawartość płyty składa się sześć kompozycji, które zostały zarejestrowane jeszcze podczas sesji nagraniowej do "The Holographic Principle". Za produkcję, miksy i mastering odpowiadają Joost van den Broek i Jacob Hansen.

4 października 2019 roku Epica wypuściła akustyczną EP-kę, zatytułowaną "The Acoustic Universe". Znalazło się na niej pięć kompozycji. Wydawnictwo trafiło do sprzedaży wyłącznie na 12-calowej płycie winylowej.

The Sisters of Mercy założone zostało w 1980 roku w brytyjskim Leeds przez Andrew Eldritcha i Gary'ego Marxa. W tym składzie zespół wydał swoje pierwsze demo, na którym znalazły się utwory "Damage Done", "Watch" i "Home of the Hit-men". Rok później skład zasilił basista Craig Adams oraz automat perkusyjny, ochrzczony imieniem Dr Avalanche. Od tamtej pory w formacji nastąpiło wiele zmian personalnych z Andrew Eldritchem i Dr Avalanche jako jedynymi stałymi członkami grupy.

W trakcie swojej kariery The Sisters of Mercy wydało trzy longplaye studyjne: "First and Last and Always" w 1985 roku, "Floodland" w roku 1987 i "Vision Thing" w roku 1990. Po konflikcie z wytwórnią EastWest Records kapela nie wypuściła już żadnego nowego materiału, pozostając zespołem wyłącznie koncertowym. Obecnie w skład The Sisters of Mercy, oprócz Andrew Eldritcha i Dr Avalanche, wchodzą gitarzyści Chris Catalyst i Ben Christo.

Kult nadal promuje wydawnictwa "Wstyd" oraz "Wstyd - Suplement". Premiera "Wstydu" odbyła się 14 października 2016 roku nakładem SP Records. Nagrania powstały w studio Wojciecha Jabłońskiego w warszawskiej "Proximie". Album dotarł do 1. miejsca polskiej listy przebojów OLiS i pokrył się platyną.

"Wstyd - Suplement" stanowi kontynuację i uzupełnienie płyty "Wstyd". Producentami i realizatorami albumu są Kajetan Aroń i Wojciech Jabłoński. Na "Suplemencie..." pojawiło się osiem utworów: sześć autorskich kompozycji oraz dwa covery - "Leave the Kids Alone" zespołu Booze & Glory oraz "Modlitwa o wschodzie słońca" tria Gintrowski, Kaczmarski, Łapiński.

"3-Majówka" odbędzie się na trzech scenach.

1-3.05.2020 - Wrocław, "Hala Stulecia" i "Pergola"
Bilety: 75 zł (bilety jednodniowe), 100 zł (karnety dwudniowe na 1 i 2 maja oraz karnety dwudniowe na 2 i 3 maja) i 125 zł (karnety trzydniowe)

Komentarze
Dodaj komentarz »