zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 28 lipca 2021

Grai i Anabioz wrócą do Polski w lipcu

27.11.2019 09:24  autor: Krasnal Adamu, źródło: profile Grai i Anabioz na Facebooku

Po raz kolejny na wspólnych koncertach w Polsce zaprezentują się zespoły Grai i Anabioz. Rosyjscy folkmetalowcy wystąpią 4 lipca 2020 roku w Brennej, na ósmej edycji festiwalu "Słowiańska Noc Folk-Metalowa". Dzień wcześniej, razem z formacjami Velesar i Morhana, zagrają w warszawskim klubie "VooDoo".

Grai będzie zapowiadanymi koncertami świętował piętnastolecie swojej działalności. Powstał w 2005 roku w mieście Nabierieżnyje Czełny w Republice Tatarstanu, w Rosji. Jego członkowie, inspirujący się twórczością takich grup, jak Skyforger i Korpiklaani, postanowili poruszać się w stylistyce folk metalu i pagan metalu. Czwarty, dotychczas ostatni długograj zespołu, zatytułowany "Piepieł" ("Ashes"), ukazał się w 2017 roku. W skład grupy wchodzą obecnie: wokalistka Irina Zybina, flecistka Aliya "Leta", wokalista i gitarzysta Vitold Buznaev, gitarzysta Ruzveld Grai, basista Dani "Skorb" i perkusista Ilnur Zarev.

Zespół Anabioz pochodzi z miasta Oktiabrskij w Republice Baszkortostanu, w Rosji. Chociaż został założony w 2003 roku, sam swoje powstanie datuje na rok 2006. Skład, który się wówczas ustabilizował, nagrał dwa albumy: "Through Darkness" z 2008 roku i "...To Light" z 2010 roku. Przed i po wydaniu trzeciego - "There the Sun Falls" z listopada 2014 roku - nastąpiły zmiany na stanowisku basisty. Obecnie grupa planuje nagranie czwartego albumu. Członkowie zespołu to: wokalistka i skrzypaczka Olga, gitarzyści Damir i przyjęty w 2016 roku Danił, perkusista Alexander oraz do niedawna udzielający się na gitarze basista Anton.

Po raz ostatni grupy Grai i Anabioz wystąpiły w Polsce w sierpniu 2019 roku, w Szczecinie. Pierwsza część ich trasy w 2020 roku zacznie się pod koniec czerwca i skończy się w drugiej połowie lipca. Objąć ma Białoruś, Łotwę, Litwę, Polskę, Czechy, Rumunię, Danię i Niemcy. Kolejne występy planowane są na wrzesień. Zespoły wciąż szukają agencji, która zorganizuje ich koncerty.

3.07.2020 - Warszawa, "VooDoo" (+ Velesar, Morhana)
Bilety: 40 zł (przedsprzedaż) i 50 zł (w dniu koncertu)

4.07.2020 - Brenna ("Słowiańska Noc Folk-Metalowa")

Komentarze
Dodaj komentarz »