zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 14 czerwca 2021

Pearl Jam wróci do Polski w lipcu

3.12.2019 18:17  autor: Verghityax, źródło: Live Nation

Pearl Jam zapowiedział europejską trasę koncertową, w ramach której odwiedzi również Polskę. Jedyny występ w naszym kraju odbędzie się 13 lipca 2020 roku w "Tauron Arenie". W charakterze supportu zaprezentuje się grupa White Reaper.

Pearl Jam, Kraków 3.07.2018, fot. Verghityax
Pearl Jam, Kraków 3.07.2018, fot. Verghityax

Dyskografię studyjną Pearl Jam zamyka "Lightning Bolt", dziesiąty longplay studyjny w karierze zespołu. Na płycie znalazło się dwanaście świeżych kompozycji. Rolę producenta po raz kolejny przyjął Brendan O'Brien, który pracował przy większości studyjnych dokonań kapeli. "Lightning Bolt" ujrzał światło dzienne 11 października 2013 roku nakładem Monkeywrench Records w kooperacji z Republic Records.

Pearl Jam powstał w 1990 roku w Seattle jako jeden z pionierów grunge'u. Od początku grupę tworzą Eddie Vedder na wokalu i gitarze, Mike McCready na gitarze prowadzącej, Stone Gossard na gitarze rytmicznej i Jeff Ament na basie. Do masowej świadomości muzycy przebili się już za sprawą pierwszego longplaya studyjnego, pt. "Ten".

W ciągu ponad ćwierćwiecza działalności Pearl Jam sprzedał 85 milionów egzemplarzy swoich albumów na całym świecie. W roku 2017 zespół został wprowadzony do "Rock and Roll Hall of Fame".

White Reaper to amerykańska grupa, grająca garażowy punk. Kwintet promuje obecnie swój trzeci longplay studyjny, pt. "You Deserve Love". Jego premiera odbyła się 18 października 2019 roku - jest to pierwsze wydawnictwo kapeli, które ukazało się w barwach Elektra Records.

Ogólna sprzedaż biletów ruszy 7 grudnia o godzinie 11:00 na LiveNation.pl i Ticketmaster.pl.

Komentarze
Dodaj komentarz »