zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 21 września 2020

Billy Talent zagra w czerwcu w Krakowie

3.12.2019 20:05  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Live Nation Polska na Facebooku

Grupa Billy Talent wystąpi 8 czerwca 2020 roku w krakowskim klubie "Studio". Przedsprzedaż biletów na koncert kanadyjskiego zespołu rozpocznie się 4 grudnia.

W 1993 roku gitarzysta Ian D'Sa z grupy Soluble Fish oraz trzej członkowie zespołu To Each His Own - wokalista Benjamin Kowalewicz, basista Jon Gallant i perkusista Aaron Solowoniuk - utworzyli razem formację Pezz. Jedyny album pod tą nazwą, zatytułowany "Watoosh!", wydali w 1999 roku. Aby uniknąć konfliktu z dłużej działającą, amerykańską grupą Pezz, kanadyjska ekipa przemianowała się na Billy Talent. W 2003, po podpisaniu przez zespół kontraktów z wytwórniami Atlantic Records i Warner Music Canada, ukazał się pierwszy album nowego wcielenia formacji. Długograj, zatytułowany po prostu "Billy Talent", przyniósł grupie międzynarodową sławę.

W styczniu 2016 roku Aaron Solowoniuk ogłosił, że wskutek nasilenia się objawów stwardnienia rozsianego, z którym walczył od wielu lat, nie zagra na piątym albumie Billy Talent. Partie perkusji na wydany pół roku później "Afraid of Heights" - ostatni dotychczasowy długograj zespołu - zarejestrował Jordan Hastings z Alexisonfire, który następnie wspierał grupę również podczas części koncertów.

Najnowsze opublikowane dzieło Billy Talent - singiel pt. "Forgiveness I + II" - ukazało się 27 listopada 2019 roku. Nie zapowiedziano jeszcze albumu, na który utwór miałby trafić.

Grupa jest w trakcie ogłaszania koncertów mających się odbyć w Europie w maju i czerwcu 2020 roku. Bilety na krakowski występ zespołu klienci banku Citi Handlowy będą mogli kupić od 4 grudnia, godz. 10:00, do 6 grudnia, godz. 9:00, a na stronie Ticketmaster.pl dostępne będą od 5 grudnia, godz. 10:00, do 6 grudnia, godz. 10:00. Ogólna sprzedaż rozpocznie się 6 grudnia o godzinie 10:00. Ceny biletów mają wynosić od 95 zł.

8.06.2020 - Kraków, "Studio"

Tagi: Billy Talent
Komentarze
Dodaj komentarz »