zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 12 sierpnia 2020

Clutch nagrał cover "Fortunate Son" CCR

6.12.2019 15:25  autor: Verghityax, źródło: profil Clutch na Facebooku

Clutch wypuścił trzeci singiel z serii "Weathermaker Vault Series". Jest to cover utworu "Fortunate Son" Creedence Clearwater Revival. Pierwowzór, będący piosenką antywojenną, pochodzi z albumu "Willy and the Poor Boys" z 1969 roku i szybko stał się hymnem przeciwników wojny wietnamskiej.

Zgodnie z zapowiedzią zespołu, pod szyldem "Weathermaker Vault Series" światło dzienne ujrzą zarówno covery, jak i niektóre utwory Clutch nagrane na nowo. Materiał został zarejestrowany po zakończeniu trasy po USA. Za miksy odpowiada Vance Powell.

Dyskografię Clutch zamyka "Book of Bad Decisions", dwunasty longplay studyjny w dorobku grupy. Premiera płyty miała miejsce 7 września 2018 roku. Na "Book of Bad Decisions" znalazło się piętnaście kompozycji, które zespół nagrał w "Sputnik Sound" w Nashville. Produkcją zajął się Vance Powell.

Formacja powstała w 1991 roku z inicjatywy czwórki przyjaciół, którzy poznali się w szkole średniej. Od początku istnienia grupy Clutch tworzą Neil Fallon, Tim Sult, Dan Maines i Jean-Paul Gaster.

Tagi: Clutch
Komentarze
Dodaj komentarz »