zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 15 sierpnia 2020

L.A. Guns wydał minialbum ze świątecznymi coverami

9.12.2019 12:05  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil L.A. Guns na Facebooku

Bez wcześniejszej zapowiedzi hardrockowa grupa L.A. Guns z Philem Lewisem i Traciim Gunsem w składzie wydała 6 grudnia 2019 roku minialbum zatytułowany "Another Xmas in Hell". Składają się na niego cztery covery rockowych utworów o tematyce bożonarodzeniowej i jedna tradycyjna piosenka zwiazana z Chanuką. Minialbum dostępny jest tylko w postaci cyfrowej.

Grupę L.A. Guns założyli w 1983 roku w Los Angeles gitarzysta Tracii Guns i perkusista Rob Gardner. W 1984 roku jej wokalistą krótko był Axl Rose. Odszedł, gdy reaktywował się, ze wszystkimi członkami L.A. Guns w składzie, jego zespół Hollywood Rose, przemianowany następnie na Guns N' Roses. W 1985 roku drogi Axla Rose'a i ekipy Traciiego Gunsa ostatecznie się jednak rozeszły.

Po przyjęciu wokalisty Phila Lewisa i perkusisty Steve'a Rileya grupa wydała w 1988 roku swój debiutancki album, zatytułowany po prostu "L.A. Guns".

Zespół przeszedł liczne zmiany personalne i parę rozłamów. Od 2002 roku, kiedy Tracii Guns założył z Nikkim Sixxem supergrupę Brides of Destruction, Phil Lewis i Steve Riley grali pod szyldem L.A. Guns z innymi gitarzystami. Gdy w 2006 roku Brides of Destruction zawiesił działalność, Tracii Guns stworzył projekt solowy, szybko przemianowany na L.A. Guns, wskutek czego istniały równocześnie dwa zespoły o tej nazwie. W 2012 roku gitarzysta rozwiązał swoją formację, a utworzył Tracii Guns' League Of Gentlemen. Dwa lata później założył też supergrupę Devil City Angels. W 2016 roku znów połączył jednak siły z Philem Lewisem. Steve Riley opuścił wówczas grupę, ale w 2018 roku utworzył własne L.A. Guns, w efekcie czego istnieją obecnie dwa skonfliktowane ze sobą wcielenia zespołu.

Wokaliście Philowi Lewisowi i gitarzyście Traciiemu Gunsowi w L.A. Guns towarzyszą obecnie gitarzysta Ace Von Johnson z Faster Pussycat, perkusista Scot Coogan z Brides of Destruction i basista Johnny Martin. Ich ostatnim albumem jest wydany 29 marca 2019 roku nakładem Frontiers Music Srl "The Devil You Know".

Zespół opisuje swoje najnowsze dzieło: "W samą porę na okres świąteczny, a przede wszystkim na bożonarodzeniowy okres kolędowania, to wydawnictwo zawiera covery świątecznych klasyków autorstwa The Damned, Ramones, Slade i Billy'ego Squiera. Z pewnością ożywią one wasze świąteczne uroczystości i dostarczą odpowiednią ścieżkę dźwiękową do wlewania w siebie podrasowanego likieru jajecznego.

(...) Nie zapomnijcie podgłośnić 'Another Xmas in Hell' wystarczająco, aby wasi sąsiedzi też cieszyli się muzyką i - może - żeby wasi teściowie uciekli przez drzwi".

Intro minialbumu stanowi monolog aktora Williama Shatnera.

Lista utworów:

1. The Bills/Christmas Is the Time to Say I Love You (Billy Squier cover)
2. Merry Xmas Everybody (Slade cover)
3. Dreidel
4. There Ain't No Sanity Clause (The Damned cover)
5. Merry Christmas (I Don't Want to Fight Tonight) (Ramones cover)

Premiera kolejnego albumu grupy planowana jest na drugą połowę 2020 roku.

Tagi: L.A. Guns
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: L.A. Guns wydał minialbum ze świątecznymi coverami
Meal_Vince (gość, IP: 88.156.143.*), 2019-12-09 17:18:37 | odpowiedz | zgłoś
To byl kiedys bardzo fajny zespol, chyba dalej jest