zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 4 kwietnia 2020

The Dead Daisies nagrywa piąty album studyjny

19.12.2019 18:38  autor: Krasnal Adamu, źródło: strona WWW The Dead Daisies

Hardrockowa supergrupa The Dead Daisies, której dotychczasowi członkowie udzielali się również między innymi w Guns N' Roses, Deep Purple, Dio, Whitesnake, INXS, Journey, Motley Crue, Thin Lizzy i Revolution Saints, zakończyła we wtorek, 17 grudnia 2019 roku, drugą z trzech części sesji nagraniowej swojego piątego albumu studyjnego. Będzie to pierwszy longplay zespołu zarejestrowany z basistą i wokalistą Glennem Hughesem. Tytuł dzieła nie jest jeszcze znany. Premiera zapowiadana jest na 2020 rok.

Twórcą, liderem i jedynym stałym członkiem The Dead Daisies jest australijski gitarzysta David Lowy, wcześniej współpracujący z grupami Red Phoenix i Mink. Jako pierwszy dołączył do niego Jon Stevens - były wokalista INXS. W 2013 roku muzycy skompletowali skład i wydali debiutancki album, zatytułowany po prostu "The Dead Daisies".

Ostatnim, czwartym studyjnym długograjem supergrupy jest "Burn It Down", wydany 6 kwietnia 2018 roku. 23 sierpnia 2019 roku ukazał się zbiór wykonanych przez zespół coverów, zatytułowany "Locked and Loaded".

Wśród byłych członków supergrupy znajdują się między innymi Richard Fortus, Dizzy Reed, Marco Mendoza, John Corabi i John Tempesta. Ostatnią zmianę składu ogłoszono w sierpniu 2019 roku. Od tamtej pory The Dead Daisies tworzą: gitarzyści David Lowy i Doug Aldrich, perkusista Deen Castronovo oraz, najnowszy nabytek, wokalista i basista Glenn Hughes. Pierwszym dziełem tego kwartetu był wydany 4 października singiel "Righteous Days", zarejestrowany w "Sunset Sound Studios" w Los Angeles.

W pierwszej połowie listopada 2019 roku w studiu "La Fabrique" we francuskim Saint-Remy-de-Provence zespół nagrywał materiał na nowy album. Muzykom towarzyszył producent Ben Grosse. Druga część sesji - już bez perkusisty, który zdążył zarejestrować partie swojego instrumentu - odbyła się w tym samym miejscu w pierwszej połowie grudnia. Trzecie i ostatnie spotkanie w celu dokonania nagrań, tym razem między innymi wokali wspierających, planowane jest na początek 2020 roku, w Los Angeles.

Na albumie ma się znaleźć między innymi utwór pt. "All Together" oraz zarejestrowany od nowa "Righteous Days".

Komentarze
Dodaj komentarz »