zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 26 października 2020

Nowy projekt Russella Allena i Anette Olzon

21.12.2019 16:14  autor: Krasnal Adamu, źródło: kanał Frontiers Music Srl na YouTube, profil Anette Olzon na Facebooku i strona WWW Amazon.de

Wytwórnia Frontiers Music Srl oficjalnie potwierdziła plan wydania w 2020 roku albumu wspólnego projektu dwojga wokalistów: Russella Allena i Anette Olzon. Premiera "Worlds Apart" zapowiadana jest na 6 marca.

Adrenaline Mob, Kraków 13.06.2012, fot. Verghityax
Adrenaline Mob, Kraków 13.06.2012, fot. Verghityax

Amerykanin Russell Allen rozpoczął karierę muzyczną, gdy w 1995 roku zastąpił Roda Tylera w mającym wtedy w dyskografii dopiero jeden album zespole Symphony X, w którego szeregach pozostaje do dzisiaj. Ponadto jest współzałożycielem i stałym członkiem Adrenaline Mob i Level 10, jednym z czworga wokalistów projektu Star One oraz tworzy duet z Jornem Landem. W dorobku ma też album solowy oraz współpracę w charakterze gościa z wieloma innymi wykonawcami.

Nightwish, Vizovice 14.07.2012, fot. Verghityax
Nightwish, Vizovice 14.07.2012, fot. Verghityax

Szwedka Anette Olzon zdobyła największą sławę jako następczyni Tarji Turunen w fińskiej grupie Nightwish w latach 2007 - 2012. Po rozstaniu z zespołem rozpoczęła karierę solową oraz wróciła do swojej poprzedniej formacji - Alyson Avenue. Wraz z Janim Liimatainenem tworzy od 2017 roku projekt The Dark Element.

Anette Olzon odniosła się do wieści o albumie: "Oto mój tajemny projekt, do którego robiłam aluzje. Zrobić album z takim wspaniałym i wszechstronnym wokalistą, jakim jest Russell B. Allen, to dla mnie zaszczyt, a mieć w ekipie Magnusa Karlssona, tworzącego piosenki i grającego, to też zaszczyt".

Wspomniany przez wokalistkę multiinstrumentalista i producent znany jest ze współpracy z wieloma wykonawcami, w tym, głównie jako gitarzysta, z Primal Fear i z duetem Allen / Lande.

Komentarze
Dodaj komentarz »