zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 14 lipca 2020

Wersja "Beer Beer" Korpiklaani z wokalistą Exodusu

14.01.2020 16:16  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Korpiklaani na Facebooku

Opublikowany został wideoklip z tekstem do "Beer Kill Kill" Korpiklaani. Jest to kolejna z nowych wersji utworu "Beer Beer" zawartych na poszerzonym wydaniu albumu "Kulkija". Wokalnie grupę wspomógł w niej Steve "Zetro" Souza z thrashmetalowego zespołu Exodus.

Wokalista i gitarzysta Jonne Jarvela współtworzył w latach 1993 - 1997 folkowy Shamaani Duo. Tandem wydał jeden album. Po jego rozpadzie Jonne Jarvela utworzył bazujący na dorobku Shamaani Duo folkmetalowy zespół Shaman. Nowa kapela nagrała dwa długograje, po czym w 2003 roku przekształciła się w Korpiklaani, z w większości nowym składem. Zmianie tej towarzyszyła między innymi rezygnacja z tekstów w języku północnosaamskim na rzecz fińskiego i angielskiego. Korpiklaani szybko stał się jednym z czołowych wykonawców folk metalu z Finlandii. Nagrał dotychczas dziesięć albumów studyjnych.

Utwór "Vuola Lavlla" z wydanego w 2002 roku "Shamaniac" - ostatniego długograja grupy Shaman - po napisaniu nowego tekstu stał się znany jako "Beer Beer". Wersja ta znalazła się na drugim albumie Korpiklaani - "Voice of Wilderness" z 2005 roku. Kilkanaście lat później zespół poprosił kolegów z różnych krajów o zarejestrowanie partii wokalnych do utworu w swoich ojczystych językach. Efektem było wypuszczone 15 lutego 2019 roku nakładem Nuclear Blast dwupłytowe wydanie dziesiątego albumu Korpiklaani, zatytułowane "Kulkija - Tour Edition". Na dodatkowym krążku znalazło się czternaście nowych wersji "Beer Beer". Wśród gości znaleźli się między innymi Vesku Joskinen z Klamydii, Andreas "Gerre" Geremia z Tankard, Meri z Erij, Emilio ze Skiltronu, Jesper Anastasiadis z Turisas, Milan Kristofik z Ascharu, Steve "Zetro" Souza z Exodusu i Christopher Bowes z Alestorm.

Lista utworów - "Kulkija":

1. Neito
2. Korpikuusen kyynel
3. Aallon Alla
4. Harmaja
5. Kotikonnut
6. Korppikalliota
7. Kallon Malja
8. Sillanrakentaja
9. Henkselipoika
10. Pellervoinen
11. Riemu
12. Kuin Korpi Nukkuva
13. Juomamaa
14. Tuttu On Tie

Lista utworów - "Beer Beer":

1. Kaljaa (feat. Vesku Jokinen)
2. Bier Bier (feat. Gerre)
3. Bira Bira (feat. Fleret)
4. Ol Ol (feat. Trollfest)
5. Shai Shai (feat. Nytt Land)
6. Birra Birra (feat. Emilio Souto)
7. Piwo Piwo (feat. Troll Bends Fir)
8. Pivo Pivo (feat. Meri)
9. Bira Bira (feat. Jesper Anastasiadis)
10. Pivo Pivo (feat. Milan Kristofik)
11. Beer Kill Kill (feat. Steve "Zetro" Souza)
12. Beer Beer (feat. Christopher Bowes)
13. Mellanol (feat. Viking Danielson)
14. Beer Beer (feat. Heidevolk)

W grudniu 2019 roku perkusistę Mattiego "Matsona" Johanssona oficjalnie zastąpił Samuli Mikkonen, który grał już z zespołem na koncertach oraz w części utworów na albumie "Kulkija". Resztę składu stanowią Jonne Jarvela, gitarzysta Kalle "Cane" Savijarvi, basista Jarkko Aaltonen, akordeonista Sami Perttula i skrzypek Tuomas Rounakari.

Tagi: Korpiklaani
Komentarze
Dodaj komentarz »