zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 21 października 2021

Kreator prezentuje koncertowy "Violent Revolution"

20.01.2020 19:14  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Kreator zaprezentował fragment nadchodzącego wydawnictwa koncertowego, zatytułowanego "London Apocalypticon - Live at the Roundhouse". Zobaczyć można wykonanie utworu "Violent Revolution". Premiera wydawnictwa odbędzie się 14 lutego 2020 roku za sprawą Nuclear Blast.

Materiał pochodzi z występu, który miał miejsce 16 grudnia 2018 roku w "The Roundhouse" w Londynie. Kreator był wówczas w trasie z Dimmu Borgir, Hatebreed i Bloodbath.

We wrześniu 2019 roku Frederic Leclercq, były basista Dragonforce, dołączył do Kreatora. Zastąpił on na tym stanowisku Christiana "Speesy" Gieslera, który rozstał się z grupą po niemal dwudziestu pięciu latach współpracy.

Kreator nadal ogrywa swój ostatni album studyjny, pt. "Gods of Violence". Podobnie jak poprzedni - "Phantom Antichrist" - nowy materiał nagrany został pod okiem Jensa Bogrena w "Fascination Street Studios". Za mastering odpowiada Tony Lindgren. Autorem szaty graficznej jest Jan Meininghaus. Płyta trafiła do sprzedaży 27 stycznia 2017 roku za sprawą Nuclear Blast.

Zespół powstał w 1982 roku w Essen. Przez pierwsze dwa lata działał pod nazwą Tormentor. Kreatora utworzyli Mille Petrozza na wokalu i gitarze, Roberto Fioretti na basie i Ventor na perkusji. W październiku 1985 roku światło dzienne ujrzał debiutancki album, zatytułowany "Endless Pain". Wkrótce potem skład formacji poszerzył się o drugiego gitarzystę w osobie Joerga Tritzego, z którym Kreator zagrał swoją pierwszą trasę koncertową. Materiał na drugi longplay - "Pleasure to Kill" - zarejestrowany został jeszcze bez udziału Joerga. Płyta ta uznawana jest za jedną z najważniejszych w historii thrash metalu.

Przypominamy, że Kreator wyruszy w europejską trasę koncertową w towarzystwie Lamb of God i Power Trip. Jedyny występ w Polsce odbędzie się 2 kwietnia 2020 roku w hali "Tauron Arena" w Krakowie.

2.04 - Kraków, "Tauron Arena"
Bilety: od 159 do 180 zł (płyta) i od 169 do 190 zł (trybuny)

Komentarze
Dodaj komentarz »