zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 1 października 2020

Killing Joke, Baroness i Bombus na "Mystic Festival"

21.01.2020 09:08  autor: Verghityax, źródło: profil "Mystic Festival" na Facebooku

Formacje Killing Joke, Baroness i Bombus dołączyły do składu "Mystic Festival 2020". Wcześniej swój udział potwierdziły Judas Priest, Mercyful Fate, Nightwish, Gojira, Mastodon, Accept, Mgła, Sepultura, Katatonia, Heilung, Vader, Obituary, Devin Townsend, Amorphis, Oranssi Pazuzu, Witchcraft, Black River, Truchło Strzygi, The Hu, Baest, Alien Weaponry, Motanka, Infected Rain, Beast in Black i Hentai Corporation. Festiwal odbędzie się w dniach 10 i 11 czerwca na terenie "Muzeum Lotnictwa" w Krakowie.

Killing Joke, Kraków 21.11.2016, fot. Verghityax
Killing Joke, Kraków 21.11.2016, fot. Verghityax

Muzycy Killing Joke zaczęli grać razem w 1978 roku w Londynie, zafascynowani punkiem, zachodzącymi w Anglii i na świecie przemianami społeczno-politycznymi, zagrożeniem nuklearną apokalipsą. Jaz Coleman, Kevin "Geordie" Walker, Martin "Youth" Glover i "Big" Paul Ferguson wyróżniali się brzmieniem i intensywnością koncertów, w trakcie których przez lata Jaz palił brytyjską flagę.

Swoją twórczością Killing Joke inspirował takie zespoły, jak Metallica, Nine Inch Nails i Soundgarden. Przez cały czas działalności kapeli jej jedynymi stałymi członkami pozostawali Jaz Coleman i Kevin Walker.

Ostatnim dokonaniem w dorobku Killing Joke jest album "Pylon". Za jego produkcję odpowiada Tom Dalgety. Składający się z dziesięciu utworów materiał zarejestrowany został w brytyjskim Worchestershire oraz w czeskiej Pradze. Premiera odbyła się 23 października 2015 roku za sprawą Spinefarm Records.

Baroness przywiezie ze sobą materiał z albumu "Gold & Grey". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 14 czerwca 2019 roku za sprawą Abraxan Hymns. Na płycie znalazło się siedemnaście kompozycji. Część ścieżek wokalnych i gitarowych powstała w domowym studiu Johna Baizleya, resztę materiału muzycy zarejestrowali w "Tarbox Road Studio" pod okiem Dave'a Fridmanna.

"Gold & Grey" stanowi pierwsze dokonanie Baroness z gitarzystką Giną Gleason. Dołączyła ona do grupy w 2017 roku, zastępując Petera Adamsa.

Szwedzki rockandrollowy Bombus, inspirujący się dokonaniami Motorhead, promuje obecnie swój czwarty longplay studyjny, zatytułowany "Vulture Culture". Wydawnictwo ukazało się 15 listopada 2019 roku pod banderą Century Media Records.

Na "Mystic Festival 2020" zakupić można karnety w cenie 479 zł od sztuki. Bilety jednodniowe kosztują 279 zł. Ceny obowiązują do 14 maja 2020 roku albo do wyczerpania puli. Na festiwalu zagra trzydzieści zespołów podzielonych na trzy sceny.

Na terenie festiwalu dostępne będzie pole namiotowe w cenie 99 zł od osoby. Wstęp dla dzieci poniżej 13 roku życia jest darmowy.

Komentarze
Dodaj komentarz »