zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 19 lutego 2020

"Winning" Russa Ballarda w wykonaniu Jorna

23.01.2020 13:39  autor: Krasnal Adamu, źródło: kanał Frontiers Music Srl na YouTube

Zaprezentowano teledysk z tekstem do utworu "Winning" w wersji grupy Jorn. Piosenka napisana została przez Russa Ballarda - w jego wykonaniu wydana została w 1976 roku. Przeróbka ukaże się 24 stycznia 2020 roku nakładem Frontiers Music Srl na kolejnym już w dorobku Jorna albumie z coverami - "Heavy Rock Radio II - Executing the Classics".

Zanim norweski wokalista Jorn Lande rozpoczął karierę solową, udzielał się między innymi w zespołach Vagabond, The Snakes i Ark. Później rozgłos przyniosły mu albumy przygotowane z Masterplan i supergrupą Allen/Lande.

Formacja Jorn wielokrotnie nagrywała covery. Utwory z cudzego repertuaru stanowiły połowę zawartości już jej pierwszego albumu - "Starfire" z 2000 roku. Całkowicie z coverów składały się "Unlocking the Past" z 2007 roku i "Heavy Rock Radio" z 2016 roku. W 2010 roku projekt wydał album w hołdzie Ronniemu Jamesowi Dio, zatytułowany po prostu "Dio". Pojedyczne covery trafiały też na inne długograje Jorna.

Ostatnim studyjnym albumem wokalisty, z autorskim materiałem, jest "Life on Death Road" z 2017 roku.

Na potrzeby "Heavy Rock Radio II - Executing the Classics" Jorn zarejestrował jedenaście utworów, z repertuaru między innymi Dona Henleya, Pages, Foreigner, Deep Purple, Boba Dylana, Dio i Petera Gabriela. Rozszerzone wydanie zawiera jeszcze pięć coverów pochodzących z wcześniejszych albumów projektu, w wersjach zremasterowanych albo radiowych.

W skład zespołu wokalisty weszli perkusista Francesco Jovino, basista Sid Ringsby, gitarzysta Tore Moren i klawiszowiec Alessandro Del Vecchio. Jako goście swoje partie gitar zarejestrowali Jgor Gianola, Luca Princiotta, Trond Holter, a także Andrea Girtuga Seveso, która odpowiadała za inżynierię dźwięku.

Lista utworów:

1. Lonely Nights
2. Winning
3. New York Minute
4. Needles and Pins
5. Love
6. I Do Believe in You
7. Night Life
8. Bad Attitude
9. Quinn the Eskimo (The Mighty Quinn)
10. Mystery
11. The Rhythm of the Heat
12. Hotel California (Remastered)
13. The Final Frontier (Radio Edit)
14. Die Young (Radio Edit)
15. Naked City (Radio Edit)
16. Ride LIke The Wind (Remastered)

Wcześniej zaprezentowano teledyski do coverów "Lonely Nights" Bryana Adamsa i "Needles and Pins" Jackie DeShannon.

Tagi: Jorn
Komentarze
Dodaj komentarz »