zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 25 czerwca 2022

Wideoklip do "One Man War" Jorna

21.05.2022 09:07  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Jorna na Facebooku

Jako drugi singiel promujący zapowiadany album Jorna opublikowano "One Man War". Materiał zatytułowany "Over the Horizon Radar" ukaże się 17 czerwca 2022 roku na płytach kompaktowych i winylowych oraz w formie cyfrowej, nakładem Frontiers Music srl.

Zanim norweski wokalista Jorn Lande rozpoczął karierę solową, udzielał się m.in. w zespołach Vagabond, The Snakes i Ark. Później rozgłos przyniosły mu albumy przygotowane z Masterplan i supergrupą Allen/Lande. Formacja Jorn zadebiutowała w 2000 roku długograjem "Starfire". Ostatnim studyjnym albumem wokalisty jest wypełniony coverami "Heavy Rock Radio II - Executing the Classics", wydany 24 stycznia 2020 roku przez Frontiers Music Srl.

W styczniu 2021 roku Jorn zaprezentował singiel "Faith Bloody Faith". Utwór wziął udział w konkursie "Melodi Grand Prix 2021". Wokalista odpadł w półfinale, jednak dostał dziką kartę i wszedł do lutowego finału, w którym zajął trzecie miejsce ex aequo. 61. edycja "Melodi Grand Prix" stanowiła norweskie eliminacje do "Konkursu Piosenki Eurowizji".

Od grudnia 2021 roku Jorn informował o postępach prac w studiu nad jego nowym albumem. Partie perkusji wykonał Francesco Jovino. Na gitarach zagrali Tore St Moren i jego dawny uczeń, Adrian Sunde Bjerketvedt. Obowiązki basisty spełnił Nik Mazzucconi. W styczniu 2022 roku, we włoskim "Ivory Works Studio", miksowanie i mastering materiału rozpoczął Alessandro Del Vecchio, który zagrał też na klawiszach. W lutym wokalista ogłosił, że album jest gotowy. Oprócz nowych utworów, na "Over the Horizon Radar" znalazła się dłuższa od singlowej wersja "Faith Bloody Faith". Produkcją zajął się Jorn Lande. Autorem okładki jest Stan W Decker. Wykorzystane na niej zdjęcie wykonał Kevin Nixon.

Lista utworów:

1. Over the Horizon Radar
2. Dead London
3. My Rock and Roll
4. One Man War
5. Black Phoenix
6. Special Edition
7. Ode to the Black Nightshade
8. Winds of Home
9. In the Dirt
10. Believer
11. Faith Bloody Faith (Extended Album Version)

Album promują single "Over the Horizon Radar" i "One Man War".

Tagi: Jorn
Komentarze
Dodaj komentarz »