zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 3 grudnia 2021

Utwór "Perdida" Stone Temple Pilots do odsłuchu

3.02.2020 13:54  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Stone Temple Pilots na Facebooku

Formacja Stone Temple Pilots udostępniła do odsłuchania tytułowy utwór z akustycznego albumu "Perdida". Premierę długograja zapowiedziano na 7 lutego 2020 roku. Za jego dystrybucję w Polsce odpowiada Warner Music.

Grupa Stone Temple Pilots powstała w San Diego wskutek przekształceń poprzedniej formacji, w której udzielali się wokalista Scott Weiland i basista Robert DeLeo. W 1989 roku kwartet uzupełnili perkusista Eric Kretz i gitarzysta Dean DeLeo. Przyjął on wówczas nazwę Mighty Joe Young, którą w trakcie nagrywania debiutanckiego długograja zmienił na Stone Temple Pilots. Skład ten nagrał sześć albumów studyjnych, aż w 2013 roku wyrzucono z niego Scotta Weilanda. Jego miejsce zajął Chester Bennington z zespołu Linkin Park. Grupa wydała z nim jedną EP-kę, sygnowaną nazwą Stone Temple Pilots with Chester Bennington. Wokalista odszedł z zespołu w 2015 roku. Pod koniec 2017 roku jego następcą oficjalnie ogłoszono Jeffa Gutta - finalistę programu telewizyjnego "X Factor". Z nowym wokalistą grupa nagrała wydany w marcu 2018 długograj zatytułowany po prostu "Stone Temple Pilots".

"Perdida" zawiera premierowy materiał akustyczny. Jest to drugi album studyjny zespołu z udziałem Jeffa Gutta.

Lista utworów:

1. Fare Thee Well
2. Three Wishes
3. Perdida
4. I Didn't Know the Time
5. Years
6. She's My Queen
7. Miles Away
8. You Found Yourself While Losing Your Heart
9. I Once Sat at Your Table
10. Sunburst

Wcześniej do odsłuchania udostępniono "Fare Thee Well", do którego zaprezentowano też teledysk, i "Three Wishes".

Z powodu problemów Jeffa Gutta z kręgosłupem zespół odwołał najbliższe koncerty. Do występów na żywo ma wrócić w kwietniu 2020 roku.

Komentarze
Dodaj komentarz »