zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 27 stycznia 2021

Stone Temple Pilots zapowiedział album akustyczny

8.12.2019 12:38  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Stone Temple Pilots na Facebooku

Amerykańska grupa rockowa Stone Temple Pilots zapowiedziała wydanie albumu z muzyką akustyczną. "Perdida" ukaże się 7 lutego 2020 roku. Zespół udostępnił do odsłuchania utwór "Fare Thee Well".

Grupa Stone Temple Pilots powstała w San Diego wskutek przekształceń poprzedniej formacji, w której udzielali się wokalista Scott Weiland i basista Robert DeLeo. Gdy w 1989 roku kwartet uzupełnili perkusista Eric Kretz i gitarzysta Dean DeLeo, przyjął on nazwę Mighty Joe Young. Ponieważ takim pseudonimem posługiwał się już działający od lat 50. gitarzysta bluesowy, w trakcie nagrywania debiutanckiego zespół przemianował się na Stone Temple Pilots. Skład ten nagrał sześć albumów studyjnych, aż w 2013 roku wyrzucono z niego Scotta Weilanda. Jego miejsce zajął Chester Bennington z zespołu Linkin Park. Grupa wydała z nim jedną EP-kę, sygnowaną nazwą Stone Temple Pilots with Chester Bennington. Wokalista odszedł z zespołu w 2015 roku. Pod koniec 2017 roku jego następcą oficjalnie ogłoszono Jeffa Gutta - finalistę programu telewizyjnego "X Factor". Z nowym wokalistą grupa nagrała wydany w marcu 2018 długograj zatytułowany po prostu "Stone Temple Pilots".

"Perdida" będzie drugim albumem studyjnym zespołu z udziałem Jeffa Gutta. Twórcy opisują swoje dzieło: "To zbiór dziesięciu piosenek z akustycznymi podstawami. Chcieliśmy zrobić taką płytę od lat".

Lista utworów:

1. Fare Thee Well
2. Three Wishes
3. Perdida
4. I Didn't Know the Time
5. Years
6. She's My Queen
7. Miles Away
8. You Found Yourself While Losing Your Heart
9. I Once Sat at Your Table
10. Sunburst

Komentarze
Dodaj komentarz »