zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 7 maja 2021

Utwór Tangerine Dream w wersji Beyond the Event Horizon

3.02.2020 19:43  autor: Krasnal Adamu, źródło: profile Beyond the Event Horizon na Facebooku i Bandcampie

Zespół instrumentalny Beyond the Event Horizon pokazał przygotowany przez Stanisława Bacha wideoklip do swojej wersji utworu "Love on a Real Train", pierwotnie nagranego w 1983 roku przez niemiecką grupę Tangerine Dream. Nowe wykonanie trafi na album "Leaving the 3rd Dimension", którego premierę zapowiedziano na 20 marca 2020 roku.

Poznański Beyond the Event Horizon powstał w 2010 roku z inicjatywy gitarzystów: Adama Kowalki i Marka Chorążyczewskiego. Po dwóch latach formowania ustabilizował się skład z basistą Jakubem Puszyńskim, perkusistą Pawłem Michałowskim i klawiszowcem Tytusem Adamczewskim.

W lutym 2013 roku w zespół zarejestrował materiał na swój debiutancki album, zatytułowany "Event Horizon", wydany w marcu 2014 roku.

W listopadzie 2017 roku ogłoszono rozstanie grupy z Markiem Chorążyczewskim i Jakubem Puszyńskim. W styczniu jako nowego basistę przedstawiono Tomasza Wałęsę.

W marcu 2018 roku ukazał się minialbum "Far". Materiał wydano też na płycie winylowej, w formie splitu - na przeciwnej stronie krążka znalazł się "Koniec" grupy Syrbski Jeb.

Na początku 2019 roku Tomasza Wałęsę zastąpił Krystian Derdziński.

Sesja nagraniowa albumu "Leaving the 3rd Dimension" odbyła się w listopadzie 2019 roku. Zgodnie z tradycją zespół pracował w "Perlazza Studio", pod okiem Przemysława Wejmanna. Do kilku utworów swoje partie zarejestrował basista Maciej Hildebrandt, który następnie - zajmując miejsce Krystiana Derdzińskiego - dołączył do Adama Kowalki, Pawła Michałowskiego i Tytusa Adamczewskiego na stałe.

Lista utworów:

1. Dark Matter
2. Deep
3. Together
4. Leaving the 3rd Dimension
5. Away from Home
6. Long Distance
7. Inverted Sunrise
8. New Chapter
9. Love on a Real Train

Zespół będzie promował album koncertami wiosną 2020 roku, w tym - w Poznaniu - na siódmej edycji "4 Pór Rocka". W Krakowie wystąpi przed Hellhaven. Wcześniej, w lutym, we Wrocławiu Beyond the Event Horizon zagra na imprezie "Progwrock". Łącznie, pod hasłem "3rd Dimension Tour 2020", grupa ma w ogłoszonych planach zaprezentowanie się w dziesięciu miastach w Polsce.

7.02 - Wrocław, "Łącznik" (+ Artyfiction; Sweetie and the Boys)
Bilety: 15 zł (przedsprzedaż) i 25 zł (w dniu koncertu)

2.04 - Toruń, "Dwa Światy" (+ Megaraż)

3.04 - Grudziądz, "Sztukateria" (+ Megaraż)

4.04 - Łódź, "Tu" (+ Hellhaven; Carnage)

16.04 - Warszawa, "Potok" (+ Pale Mannequin)

17.04 - Ostrów Wielkopolski, "Piwiarnia u Bossmanna"

18.04 - Poznań, "U Bazyla" (+ Abstrakt; Enigmatic; Hurry, Eskimo)
Bilety: od 35 zł (przedsprzedaż)

7.05 - Dąbrowa Górnicza, "Rock Out" (+ Moanaa)

8.05 - Bielsko-Biała, "Rude Boy Club" (+ Moanaa)

9.05 - Kraków, "Garage Pub" (+ Hellhaven; Ciryam)
Bilety: 20 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »