zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 4 kwietnia 2020

Teledysk do "Easier Said Than Done" Desert Sessions

3.02.2020 17:49  autor: Krasnal Adamu, źródło: kanał Desert Sessions na YouTube

Reaktywowany projekt Desert Sessions zaprezentował wyreżyserowany przez Chapmana Baehlera teledysk do utworu "Easier Said Than Done", pochodzącego z "Vol. 12: Tightwads & Nitwits & Critics & Heels". Materiał został wydany razem z "Vol. 11: Arrivederci Despair" jako jeden album, 25 października 2019 roku, nakładem Matador Records. Za dystrybucję w Polsce odpowiada Sonic Records.

Desert Sessions to jeden z projektów muzycznych, które Joshua Homme stworzył w ciągu kilku lat od rozpadu grupy Kyuss. Pierwsza zorganizowana przez niego sesja odbyła się w sierpniu 1997 roku w należącym do członków zespołu Earthlings? studiu "Rancho De La Luna" w Joshua Tree, w stanie Kalifornia. Oprócz inicjatora i gospodarzy wzięła w niej udział między innymi część dawnych muzyków Kyuss. Formacja początkowo miała działać jako The Acquitted Felons, ale dwie wydane kilka miesięcy później EP-ki, połączone następnie w jeden album, firmowane były nazwą The Desert Sessions. Wszystkie kolejne części cyklu również były, po oddzielnych premierach, zbierane parami, a od siódmej i ósmej ukazują się wyłącznie w tej formie. Przedostatni album - z numerami 9 i 10 - wydany został we wrześniu 2003 roku. Wśród muzyków, którzy przez lata wzięli udział w sesjach, pojawili się jeszcze między innymi koledzy inicjatora z grup Queens of the Stone Age - która część utworów zarejestrowanych w ramach projektu nagrywała później ponownie na własne długograje - i Eagles of Death Metal, a także Ben Shepherd, Josh Freeze, PJ Harvey, Twiggy Ramirez i członkowie Yawning Man.

Ostatnim przejawem aktywności Desert Sessions przed kilkunastoletnią przerwą były jego dwa jedyne występy na żywo - w 2004 roku pojawił się w brytyjskiej telewizji oraz na kalifornijskim "Coachella Valley Music and Arts Festival". Od tamtej pory Joshua Homme kilka razy zapowiadał powrót projektu.

Materiał na jedenastą i dwunastą część cyklu zarejestrowany został w większości w ciągu sześciu dni w grudniu 2018 roku, w studiu "Rancho De La Luna". W sesji wzięli udział Joshua Homme, Billy F. Gibbons z ZZ Top, Jake Shears z Scissor Sisters, Mike Kerr z Royal Blood, Matt Berry z What We Do in the Shadows i Toast of London, Libby Grace Hackford i Toornst Hulpft, z których wszyscy nagrali w poszczególnych utworach prowadzące partie wokalne, oraz Stella Mozgawa z Warpaint, Carla Azar z Autolux, Les Claypool z Primus i Matt Sweeney.

Lista utworów:

"Vol. 11: Arrivederci Despair"
1. Move Together
2. Noses in Roses, Forever
3. Far East for the Trees
4. If You Run

"Vol. 12: Tightwads & Nitwits & Critics & Heels"
1. Crucifire
2. Chic Tweetz
3. Something You Can't See
4. Easier Said Than Done

W dniu premiery materiału zaprezentowany został animowany teledysk do "Crucifire".

Utwór "Easier Said Than Done" skomponowali Joshue Homme, który napisał też tekst, i Carla Azar. W nagraniu udział wzięli też Jake Shears, Mike Kerr, Matt Sweeney oraz Dave Catching.

Desert Sessions sugeruje, że przygotowuje światową trasę koncertową.

Komentarze
Dodaj komentarz »