zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 6 czerwca 2020

Insect Ark wystąpi w Warszawie i Wrocławiu

8.02.2020 10:21  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Insect Ark na Facebooku

Łączący między innymi drone i doom metal projekt Insect Ark zapowiedział dwa koncerty w Polsce: 25 marca w warszawskich "Chmurach" i dzień później we wrocławskim "D.K. Luksus". Zespół będzie promował album "The Vanishing", którego premierę, nakładem Profound Lore Records, zapowiedziano na 28 lutego 2020 roku.

Eksperymentalnometalowy Insect Ark powstał w 2011 roku jako solowy projekt nowojorskiej artystki Dany Schechter, dotychczas dowodzącej własnym zespołem rockowym Bee and Flower, a ponadto współpracującej między innymi z Michaelem Girą jako basistka i pianistka w jego formacji Angels of Light.

W 2015 roku multiinstrumentalistka wydała album "Portal/Well" i przyjęła, początkowo jako perkusistkę na potrzeby koncertów, Ashley Spungin. Swój drugi długograj Insect Ark przygotował już jako duet. "Marrow Hymns" ukazał się w lutym 2018 roku.

W lipcu 2019 roku Ashley Spungin rozstała się z projektem, a we wrześniu jej miejsce zajął Anty Patterson - perkusista rozwiązanej w maju, amerykańskiej grupy SubRosa. Sesja albumu "The Vanishing" odbyła się pod okiem Colina Marstona, który zajął się też miksami, w studiu "Thousand Caves". Dodatkowych nagrań dokonano w należącym do bębniarza "The Boar's Nest" w Salt Lake City oraz w nowojorskim "Picasso Machinery". Na album trafiły też partie syntezatorów w wykonaniu Ashley Spungin. Masteringiem zajęła się Jennifer Munson. Ilustrację na okładkę wykonała Sonia Merah.

Lista utworów:

1. Tectonic
2. Three Gates
3. Philae
4. Danube
5. Swollen Sun
6. The Vanishing

Do odsłuchania udostępniono już utwory "Tectonic" i "Philae".

W ramach trasy w marcu 2020 roku Insect Ark zagra kolejno w Grecji, Belgii, Wielkiej Brytanii, Rosji, Niemczech, Szwajcarii, Słowacji, Czechach i Polsce. Nie ogłoszono jeszcze miejsca koncertu 24 marca.

25.03 - Warszawa, "Chmury"
26.03 - Wrocław, "D.K. Luksus"

Tagi: Insect Ark
Komentarze
Dodaj komentarz »