zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 23 marca 2023

Insect Ark zagra w Katowicach

3.06.2022 13:10  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Insect Ark na Facebooku

Duet Insect Ark zapowiedział koncert w Polsce. Formacja zamierza wystąpić 19 czerwca 2022 roku w klubie "Katofonia" w Katowicach.

Eksperymentalnometalowy Insect Ark powstał w 2011 roku jako solowy projekt nowojorskiej artystki Dany Schechter, dotychczas dowodzącej własnym zespołem rockowym Bee and Flower, a ponadto współpracującej m.in. z Michaelem Girą jako basistka i pianistka w jego formacji Angels of Light.

W 2015 roku multiinstrumentalistka wydała album "Portal/Well" i przyjęła, początkowo jako perkusistkę na potrzeby koncertów, Ashley Spungin. Swój drugi długograj Insect Ark przygotował już jako duet. "Marrow Hymns" ukazał się w lutym 2018 roku.

W lipcu 2019 roku Ashley Spungin rozstała się z projektem, a we wrześniu jej miejsce zajął Andy Patterson - perkusista rozwiązanej w maju, amerykańskiej grupy SubRosa. W zmienionym składzie formacja przygotowała wydany 28 lutego 2020 roku album "The Vanishing".

Najnowszą pozycją w dyskografii Insect Ark jest opublikowana 24 września 2021 roku, ambientowo-noise'owa EP-ka "Future Fossils" zawierająca nagrania projektu z lat 2016-2018.

Na początku lutego 2022 roku pracująca nad kolejnym albumem liderka formacji ogłosiła, że Berlin stał się jej nową siedzibą, a Andy'ego Pattersona zastąpił Tim Wyskida - muzyk znany z grup Khanate, Blind Idiot God i Azonic, a także współtworzący z Daną Schechter projekt Magneto.

Tagi: Insect Ark
Komentarze
Dodaj komentarz »