zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 4 lipca 2020

Static-X zaprezentował teledysk do "Hollow"

8.02.2020 08:37  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Static-X na Facebooku

Reaktywowany Static-X pokazał teledysk do utworu "Hollow". Wideoklip wyreżyserowany został przez Xer0, pełniącego obecnie w zespole obowiązki frontmana. Singiel promuje "Project: Regeneration. Vol. 1" - pierwszy z dwóch albumów grupy wykorzystujących pośmiertnie niepublikowane wcześniej partie wokalne Wayne'a Statica. Długograj ukaże się 29 maja 2020 roku.

Industrialnometalowy zespół Static-X powstał w 1994 roku w Los Angeles. W pierwszym składzie znaleźli się wokalista i gitarzysta Wayne Static, basista Tony Campos, perkusista Ken Jay oraz grający na gitarze i klawiszach Koichi Fukuda. Do 2009 roku grupa wydała sześć albumów. Mający w przeszłości problemy z narkotykami wokalista zmarł 1 listopada 2014 roku wskutek połączonego działania leków i alkoholu.

W październiku 2018 roku Tony Campos, Koichi Fukuda i Ken Jay zapowiedzieli trasę koncertową Static-X z okazji 20-lecia wydania "Wisconsin Death Trip" - pierwszego długograja zespołu - oraz premierę nowego albumu zawierającego między innymi niewykorzystane wcześniej kompozycje i nagrania pozostawione przez Wayne'a Statica. "Project Regeneration" zarejestrowany miał być częściowo z udziałem zaproszonych wokalistów i składać się z dwunastu utworów. Premierę planowano na wiosnę 2019 roku, ale z powodu odnalezienia kolejnych, dotychczas niepublikowanych nagrań Wayne'a Statica, zdecydowano o jej przesunięciu.

Ken Jay podsumował dotychczasowy proces: "Pracowaliśmy przez ostatnie ponad półtora roku nad masą materiału i podczas wyboru piosenek, które miały przejść do końcowej fazy miksów, stało się jasne, że materiału jest po prostu za dużo, a czasu na to za mało, by był to pojedynczy album".

Tony Campos dodał: "Ostatnie, co chcieliśmy zrobić, to kazać fanom czekać dłużej. Nie chcieliśmy też odrzucić pozostałego materiału, ponieważ jest bardzo bliski ukończenia i wiemy, że fani będą chcieli mieć możliwość usłyszeć i doświadczyć całości".

Łącznie obie części "Project: Regeneration" mają zawierać ponad dwadzieścia utworów. Na pierwszą ma trafić dwanaście z nich. Za produkcję odpowiadają Ulrich Wild i Xer0. Pierwszy z nich zajął się też miksami.

W 2020 roku najbliżej Polski Static-X ma wystąpić 6 sierpnia na festiwalu "Brutal Assault" w czeskim mieście Jaromer i 15 sierpnia, wraz z Life of Agony, w Berlinie. Żyjącym członkom oryginalnego składu towarzyszy zamaskowany wokalista i gitarzysta, ukrywający się pod pseudonimem Xer0.

Tagi: Static-X
Komentarze
Dodaj komentarz »