zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 24 czerwca 2021

Gnaw Their Tongues i Neolith na "Into the Abyss Fest"

11.02.2020 11:53  autor: Verghityax, źródło: profil "Into the Abyss Fest" na Facebooku

Organizator piątej edycji "Into the Abyss Fest" potwierdził występy zespołów Gnaw Their Tongues, Neolith, Guantanamo Party Program, Kult Mogił, Totenmesse i Temple Desecration, zamykając tym samym skład wydarzenia. Wcześniej ogłoszono udział Paradise Lost, Venom, Dead Congregation, Gold, Winterfylleth, Rebaelliun, Dopelord, Gruzji, Big Brave, Mork, Truchła Strzygi, Deszczu, Czerni, H.EXE i Fuoco Fatuo. Festiwal odbędzie się w dniach 15 i 16 maja 2020 roku w klubie "Zaklęte Rewiry" we Wrocławiu.

Gnaw Their Tongues promuje swój trzynasty longplay studyjny, zatytułowany "An Eternity of Suffering, an Eternity of Pain". Album ukazał się 23 marca 2019 roku.

Gnaw Their Tongues rozpoczął działalność w 2005 roku w Holandii jako projekt wyłącznie studyjny. Ukrywający się pseudonimem Mories, Maurice de Jong sam zarejestrował wszystkie partie wokalne i instrumentalne na swoich trzynastu longplayach studyjnych i dwudziestu EP-kach.

Neolith wydał 22 listopada 2019 roku swój piąty longplay studyjny, pt. "I Am the Way". Składający się z ośmiu kompozycji materiał nagrany został w "Stodoła Studio" pod okiem Piotra Dorotniaka. Za miksy i mastering odpowiada Mariusz Konieczny. Jest to pierwsze dokonanie grupy z Danielem Rutkowskim za perkusją.

Guantanamo Party Program założyli w 2006 roku muzycy udzielający się wcześniej w grupach Lost Road, Bonito, Wojtyła i Poltergeist. W pierwszych latach istnienia styl zespołu ewoluował w kierunku mieszanki post-hardcore'u i sludge'u. Po nagraniu debiutanckiego, wydanego w 2010 roku albumu, zatytułowanego po prostu "Guantanamo Party Program", znanego też jako "I", nastąpiła zmiana na stanowisku jednego z dwóch gitarzystów. Od tamtej pory kwintet zarejestrował materiał na longplaye: "II" z 2013 roku i "III" z 2017 roku. Wydane zostały też cztery splity: z Echoes of Yul i Sun for Miles, z We Are Idols, z Suffering Mind i z Hard to Breathe.

Deathmetalowy Kult Mogił wydał 29 września 2017 roku EP-kę, pt. "Portentaque". Na jej potrzeby muzycy przygotowali trzy kompozycje, płyta ukazała się pod szyldem Pagan Records. Poprzedni album - "Anxiety Never Descending" - pochodzi z 2015 roku.

Totenmesse powstał w 2016 roku. Tworzący go muzycy udzielają się również w Odrazie, Massemord, Deception i Hell United. Rok później kwintet zrealizował swoją pierwszą demówkę.

Obecnie zespół promuje swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "To", trafił on do sprzedaży 2 listopada 2018 roku pod banderą Pagan Records. Na potrzeby wydawnictwa muzycy przygotowali siedem autorskich kompozycji oraz cover "21st Century Schizoid Man" King Crimson. Sesja nagraniowa miała miejsce w "Roslyn Studio", miksami i masteringiem zajął się Haldor Grunberg z "Satanic Audio". Okładkę namalował Sars z Furii.

Temple Desecration nadal ogrywa swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "Whirlwinds of Fathomless Chaos". Premiera płyty odbyła się 13 lipca 2018 roku nakładem Iron Bonehead Productions. Składający się z pięciu kompozycji materiał zarejestrowany został w studiu "No Solace".

Temple Desecration działa od 2011 roku. Rok później światło dzienne ujrzała debiutancka demówka, pt. "Abhorrent Rites". Zapewniła ona grupie kontrakt z Iron Bonehead Productions, pod której szyldem ukazała się potem EP-ka "Communion Perished".

15-16.05 - Wrocław, "Zaklęte Rewiry"
Bilety: 149 zł (bilet jednodniowy) i 249 zł (karnet)

Komentarze
Dodaj komentarz »