zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 15 sierpnia 2020

Grai i Anabioz zagrają również w Szczecinie

29.02.2020 11:42  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Grai i Anabioz na Facebooku

Do rozpiski swoich letnich koncertów rosyjskie grupy folkmetalowe Grai i Anabioz dodały Szczecin. Formacje zagrają 12 lipca 2020 roku w klubie "Jambar". Wcześniej zespoły zapowiedziały występy w Warszawie i na festiwalu "Słowiańska Noc Folk-Metalowa" w Brennej.

Grai będzie zapowiadanymi koncertami świętował piętnastolecie swojej działalności. Powstał w 2005 roku w mieście Nabierieżnyje Czełny w Republice Tatarstanu, w Rosji. Jego członkowie, inspirujący się twórczością takich grup, jak Skyforger i Korpiklaani, postanowili poruszać się w stylistyce folk metalu i pagan metalu. Czwarty, dotychczas ostatni długograj zespołu, zatytułowany "Piepieł" ("Ashes"), ukazał się w 2017 roku. W skład grupy wchodzą obecnie: wokalistka Irina Zybina, flecistka Aliya "Leta", wokalista i gitarzysta Vitold Buznaev, gitarzysta Ruzveld Grai, basista Dani "Skorb" i perkusista Ilnur Zarev.

Zespół Anabioz pochodzi z miasta Oktiabrskij w Republice Baszkortostanu, w Rosji. Chociaż został założony w 2003 roku, sam swoje powstanie datuje na rok 2006. Skład, który się wówczas ustabilizował, nagrał dwa albumy: "Through Darkness" z 2008 roku i "...To Light" z 2010 roku. Przed i po wydaniu trzeciego - "There the Sun Falls" z listopada 2014 roku - nastąpiły zmiany na stanowisku basisty. Obecnie grupa planuje nagranie czwartego albumu. Członkowie zespołu to: wokalistka i skrzypaczka Olga, gitarzyści Damir i przyjęty w 2016 roku Danił, perkusista Alexander oraz do niedawna udzielający się na gitarze basista Anton.

Po raz ostatni grupy Grai i Anabioz wystąpiły w Polsce w sierpniu 2019 roku, w Szczecinie. Pierwsza część ich trasy w 2020 roku zacznie się pod koniec czerwca i skończy się w drugiej połowie lipca. W Brennej grupy zaprezentują się na trzydniowym festiwalu. Kolejne występy planowane są na wrzesień.

3.07 - Warszawa, "VooDoo" (+ Velesar, Morhana)
Bilety: 40 zł (przedsprzedaż) i 50 zł (w dniu koncertu)

4.07 - Brenna, Park Turystyki ("Słowiańska Noc Folk-Metalowa")

12.07 - Szczecin, "Jambar"
Bilety: 35 zł (I pula), 40 zł (II pula) i 45 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »