zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 19 sierpnia 2022

Stake pokazał teledysk do "Critical Method"

11.03.2020 09:14  autor: Krasnal Adamu, źródło: kanał Stake na YouTube

Post-metalowy Stake zaprezentował teledysk do tytułowego utworu z wydanego 1 listopada 2019 roku nakładem Hassle Records albumu "Critical Method". Wideoklip wyreżyserował Jeroen De Wilde.

Zespół Steak Number Eight stworzyła w belgijskim Wevelgem czwórka chłopców mających wówczas po około dwanaście lat. Nazwę wzięli z tytułu utworu grupy Voidpoint, w której grał starszy brat wokalisty, Thobias Vanneste. W kwietniu 2008 roku ukazał się debiutancki album Steak Number Eight. Po zmianie na stanowisku gitarzysty zespół wydał jeszcze trzy długograje. Jesienią 2018 roku, po kilku miesiącach zapowiedzi i pożegnalnym koncercie, grupa przemianowała się na Stake. Jako przyczynę podano wciąż przywoływane przez starą nazwę emocje związane ze śmiercią Thobiasa Vanneste w wypadku samochodowym w 2005 roku. W skład formacji wchodzą wokalista i gitarzysta Brent Vanneste, gitarzysta Cis Deman, basista Jesse Surmont i perkusista Joris Casier.

Fonograficzny debiut Stake nastąpił 14 maja 2019 roku, gdy ukazały się singiel i teledysk "Catatonic Dreams". Kolejnymi wideoklipami promującymi album "Critical Method" były "Doped Up Salvations", "The Absolute Center" i "Careless".

Lista utworów:

1. Critical Method
2. The Absolute Center
3. Careless
4. Human Throne
5. Catatonic Dreams
6. Devolution
7. Doped Up Salvations
8. Eyes For Gold

Tagi: Stake
Komentarze
Dodaj komentarz »