zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 15 października 2021

Wideoklip z tekstem do "Devolution" Stake

11.04.2020 09:16  autor: Krasnal Adamu, źródło: kanał Stake na YouTube

Belgijscy post-metalowcy z zespołu Stake opublikowali wideoklip z tekstem do utworu "Devolution". Kompozycja pochodzi z wydanego 1 listopada 2019 roku nakładem Hassle Records albumu "Critical Method".

Zespół Steak Number Eight stworzyła w belgijskim Wevelgem czwórka chłopców mających wówczas po około dwanaście lat. Nazwę wzięli z tytułu utworu grupy Voidpoint, w której grał starszy brat wokalisty, Thobias Vanneste. W kwietniu 2008 roku ukazał się debiutancki album Steak Number Eight. Po zmianie na stanowisku gitarzysty zespół wydał jeszcze trzy długograje. Jesienią 2018 roku, po kilku miesiącach zapowiedzi i pożegnalnym koncercie, grupa przemianowała się na Stake. Jako przyczynę podano wciąż przywoływane przez starą nazwę emocje związane ze śmiercią Thobiasa Vanneste w wypadku samochodowym w 2005 roku. W skład formacji wchodzą wokalista i gitarzysta Brent Vanneste, gitarzysta Cis Deman, basista Jesse Surmont i perkusista Joris Casier.

Fonograficzny debiut Stake nastąpił 14 maja 2019 roku, gdy ukazały się singiel i teledysk "Catatonic Dreams". Kolejnymi wideoklipami promującymi pierwszy album formacji pod nową nazwą były "Doped Up Salvations", "The Absolute Center", "Careless" i - tytułowy - "Critical Method".

Lista utworów:

1. Critical Method
2. The Absolute Center
3. Careless
4. Human Throne
5. Catatonic Dreams
6. Devolution
7. Doped Up Salvations
8. Eyes For Gold

O klipie "Devolution" zespół opowiedział: "Nie planowaliśmy wypuszczać teraz tego singla, ale wszystko, co jest z nim związane, tak przerażająco pasuje do sytuacji na świecie, w której obecnie się znajdujemy, że gdy zaczęliśmy myśleć o tym i o wideoklipie, to wszystko miało dla nas dużo sensu.

Z braku możliwości nakręcenia klipu poza naszymi bezpiecznymi domami, z powodu kwarantanny, wykorzystaliśmy materiał dostępny w domenie publicznej. Aby jeszcze wzmocnić charakter samoróbki, funkcja eksportu w programie iMovie nie działała, więc musieliśmy filmować ekran!

Obecnie nasze codzienne emocje zmieniają się z przerażenia w optymizm, z nerwów i niepewności w nadzieję. Nigdy wcześniej nie doświadczyliśmy czegoś takiego. Naszym rozpuszczonym pokoleniem, w tym kraju, nagle wstrząsnęło coś poza kontrolą: niepewność, jak sytuacja się rozwinie; codzienne próby zachowania pozytywnego nastawienia; tęsknota za tym, jak było.

Już tylu ludzi przed nami tego doświadczyło: nie móc się dowolnie przemieszczać i być beztroskim.

Mamy nadzieję, że ludziom tutaj, gdy wszystko będzie znowu dobrze (a będzie!), pozostanie w pamięci to uczucie i dzięki temu poczują miłość i zrozumienie dla tych, którzy cierpią z powodu braku kontroli nad własnym życiem i codziennego trwania w strachu i niepewności.

Oto oda dla tego sentymentu. Niech zapanuje empatia i troska. Dostrzeżmy, ile mamy szczęścia, i wykorzystajmy to, by pomagać innym".

Tagi: Stake
Komentarze
Dodaj komentarz »