zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 7 czerwca 2020

Klip do "Fake Friends" L7 z Joan Jett

23.05.2020 15:28  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil L7 na Facebooku

Zaprezentowano wideoklip do "Fake Friends" L7, zawierający materiały nadesłane przez fanów punkowo-grunge'owej grupy. W nagraniu utworu wzięła udział Joan Jett. Ukazał się on na wydanym 21 kwietnia 2020 roku przez Blackheart Records singlu.

L7 założyły w 1985 roku w Los Angeles śpiewające gitarzystki Donita Sparks i Suzi Gardner. Debiutancki album, wydany w 1988 roku, zatytułowany po prostu "L7", nagrały z basistką i wokalistką Jennifer Finch i perkusistą Royem Koutskym, którego wkrótce potem zastąpiła Dee Plakas. W zmienionym składzie grupa zarejestrowała kolejne trzy długograje. W 1996 roku Jennifer Finch odeszła z zespołu. Mając w dorobku sześć albumów studyjnych, w 2001 roku grupa zawiesiła działalność.

W 2014 roku L7 reaktywował się w składzie: Donita Sparks, Suzi Gardner, Jennifer Finch i Dee Plakas. Po podpisaniu przez zespół kontraktu z należącą do Joan Jett wytwórnią Blackheart Records, 3 maja 2019 roku ukazał się siódmy album formacji - "Scatter the Rats".

Singiel "Fake Friends" zawiera dwa premierowe utwory. Po jego wydaniu zespół poprosił fanów o przysyłanie zdjęć i filmików dotyczących ich doświadczeń z L7, celem stworzenia wideoklipu do tytułowego kawałka.

Lista utworów:

1. Fake Friends
2. Witchy Burn

Tagi: L7
Komentarze
Dodaj komentarz »