zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 31 października 2020

Nowy teledysk do "Fast and Frightening" L7

20.09.2020 16:45  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil L7 na Facebooku

Z okazji 30-lecia wydania "Smell the Magic", punkowo-grunge'owa grupa L7 przygotowała nowy teledysk do pochodzącego z niego utworu "Fast and Frightening". 18 września 2020 roku, nakładem Sub Pop, na płytach winylowych i kompaktowych ukazała się zremasterowana edycja drugiego albumu amerykańskiego zespołu.

Posłuchaj zremasterowanego "Smell the Magic".

L7 założyły w 1985 roku w Los Angeles śpiewające gitarzystki Donita Sparks i Suzi Gardner. Grupa zadebiutowała w 1988 roku albumem zatytułowanym po prostu "L7", nagranym z basistką i wokalistką Jennifer Finch i perkusistą Royem Koutskym.

Po związaniu się ze współpracującą wtedy z wieloma grunge'owymi zespołami wytwórnią Sub Pop ze Seattle, formacja wydała w 1990 roku, już z Dee Plakas za bębnami, singiel "Shove", a następnie, 1 września, minialbum "Smell the Magic". Na opublikowany na winylach zestaw złożyło się sześć utworów. Wkrótce potem, na prośbę wytwórni, grupa poszerzyła materiał o trzy kolejne kompozycje. W tej wersji "Smell the Magic" ukazał się 1 lipca 1991 roku jako pełny album, na płytach kompaktowych.

Lista utworów:

1. Shove
2. Fast and Frightening
3. (Right On) Thru
4. Deathwish
5. Till the Wheels Fall Off
6. Broomstick
7. Packin' a Rod
8. Just Like Me
9. American Society

W tym samym składzie, już dla innej wytwórni, grupa zarejestrowała jeszcze dwa długograje. W 1996 roku z zespołu odeszła Jennifer Finch. Mając w dorobku sześć albumów studyjnych, w 2001 roku grupa zawiesiła działalność.

W 2014 roku L7 reaktywował się w składzie, który nagrał "Smell the Magic", czyli: Donita Sparks, Suzi Gardner, Jennifer Finch i Dee Plakas. Po podpisaniu przez zespół kontraktu z należącą do Joan Jett wytwórnią Blackheart Records, 3 maja 2019 roku ukazał się siódmy album formacji - "Scatter the Rats".

Tagi: L7
Komentarze
Dodaj komentarz »