zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 26 maja 2019

Teledysk do "Stadium West" L7

25.04.2019 12:13  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil L7 na Facebooku

Żeński kwartet punkowo-grunge'owy L7 pokazał drugi teledysk promujący pierwszy od dwudziestu lat album zespołu. Klip do utworu "Stadium West" wyreżyserował Rob Sheridan. Album "Scatter the Rats" ukaże się 3 maja 2019 r. nakładem Blackheart Records.

L7 założyły w 1985 r. w Los Angeles śpiewające gitarzystki Donita Sparks i Suzi Gardner. Debiutancki album, wydany w 1988 r., zatytułowany po prostu "L7", nagrały z basistką i wokalistką Jennifer Finch i perkusistą Royem Koutskym, którego wkrótce potem zastąpiła Dee Plakas. W zmienionym składzie grupa zarejestrowała kolejne trzy "długograje". W 1996 r. Jennifer Finch odeszła z zespołu. Ostatni dotychczasowy, szósty album L7 z premierowym materiałem, zatytułowany "Slap-Happy", wydano w 1999 r. Dwa lata później grupa zawiesiła działalność.

Przy albumach L7 współpracowali m.in. wokalista Mike Patton oraz, jako producenci, Brett Gurewitz i Butch Vig.

W latach 1991 - 2001 zespół organizował, udzielając w ten sposób wsparcia ruchowi "pro-choice", cykl koncertów "Rock for Choice", w którym udział wzięli m.in. Nirvana, Pearl Jam, Soundgarden, Hole, Rage Against the Machine, Fugazi, Bad Religion, Joan Jett, Iggy Pop, Radiohead, Foo Fighters, The Offspring i Red Hot Chili Peppers.

W 2014 r. L7 reaktywował się w składzie: Donita Sparks, Suzi Gardner, Jennifer Finch i Dee Plakas. Dwa pierwsze nowe utwory - "Dispatch from Mar-a-Lago" i "I Came Back to Bitch" - zaprezentował odpowiednio we wrześniu 2017 r. i lutym 2018 r.

Pod koniec lutego 2019 r. ogłoszono, że nowy album L7 ukaże się pod banderą założonej przez Joan Jett wytwórni Blackheart Records. Materiał na "Scatter the Rats" został zarejestrowany w Happy Ending Studios i Sunset Sound w Los Angeles, pod okiem Norma Blocka i Nicka Launaya. Pierwszym teledyskiem i singlem promującym album był "Burn Baby".

Lista utworów:

1. Burn Baby
2. Fighting the Crave
3. Proto Prototype
4. Stadium West
5. Murky Water Cafe
6. Ouija Board Lies
7. Garbage Truck
8. Holding Pattern
9. Uppin' the Ice
10. Cool About Easy
11. Scatter the Rats

Tagi: L7
Komentarze
Dodaj komentarz »