zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 21 czerwca 2021

Reaktywowany Mr. Bungle nagrał "USA" The Exploited

6.06.2020 09:06  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Mr. Bungle na Facebooku

Po trwającej dwie dekady przerwie wydawniczej ukazał się nowy singiel Mr. Bungle. Amerykańska grupa, reaktywowana ze Scottem Ianem i Dave'em Lombardo w składzie, opublikowała cover "USA" The Exploited. Nowa wersja utworu ukazała się 5 czerwca 2020 roku nakładem Ipecac Recordings. Zyski z singla przeznaczone zostały na COVID-19 Relief Fund pomagający dotkniętym koronawirusem członkom społeczności muzycznej.

Kalifornijski zespół alternatywnometalowy Mr. Bungle powstał w 1985 roku, wskutek połączenia sił przez byłych członków grup Fiend i Torcher. Trzon formacji od początku stanowią wokalista Mike Patton, gitarzysta Trey Spruance i basista Trevor Dunn. Swoje trzy albumy grupa wydała w latach 1991, 1995 i 1999 - były to kolejno "Mr. Bungle", "Disco Volante" i "California". Po raz ostatni przed długotrwałą przerwą w działalności zespół wystąpił na żywo 9 września 2000 roku.

W sierpniu 2019 roku Mr. Bungle zapowiedział na luty 2020 roku trzy koncerty. Wskutek dużego zainteresowania, ich liczba została w ciągu kilku dni zwiększona do siedmiu. Nowymi członkami grupy zostali gitarzysta Scott Ian z Anthraxu oraz znany m.in. ze Slayera perkusista Dave Lombardo. Na żywo Mr. Bungle wykonywał swoje najstarsze utwory, w tym prawie całą zawartość dema "The Raging Wrath of the Easter Bunny" z 1986 roku, oraz covery. W marcu 2020 roku ogłoszono, że kwintet przygotowuje nowe wersje studyjne repertuaru z koncertów.

Tagi: Mr. Bungle
Komentarze
Dodaj komentarz »