zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 8 grudnia 2021

Revenge wystąpi w Gliwicach i Warszawie

1.07.2020 16:22  autor: Verghityax, źródło: profil Revenge na Facebooku

Kanadyjski Revenge zapowiedział europejską trasę koncertową, pod szyldem "Black.Metal.Revenge". Udział w przedsięwzięciu wezmą również Profanatica, Misthyrming i Ultra Silvam. W Polsce zaplanowano dwa występy: 28 kwietnia 2021 roku w Warszawie i 29 kwietnia w Gliwicach.

Revenge przyjedzie ze swoim ostatnim albumem studyjnym, zatytułowanym "Strike.Smother.Dehumanize". Jego premiera odbyła się 22 maja 2020 roku za sprawą Season of Mist. Na potrzeby wydawnictwa Vermin i J. Read przygotowali dziesięć kompozycji.

Revenge powstał w 2000 roku w Edmonton jako solowy projekt Jamesa Reada. Debiutancka EP-ka, zatytułowana "Attack.Blood.Revenge", ujrzała światło dzienne rok później. Po wydaniu drugiej EP-ki do formacji dołączyli Vermin i Pete Helmkamp, i już jako trio muzycy zrealizowali trzy longplaye studyjne: "Triumph.Genocide.Antichrist", "Victory.Intolerance.Mastery" i "Infiltration.Downfall.Death". Pete Helmkamp opuścił zespół w 2011 roku, od tego czasu Revenge funkcjonuje jako duet. Na potrzeby koncertów wspomaga ich Haasiophis na basie.

Profanatica ponownie odwiedzi Polskę z albumem "Rotting Incarnation of God", który trafił do sprzedaży 11 października 2019 roku za sprawą Season of Mist. Znalazło się na nim dziesięć autorskich kompozycji. Do pracy w studiu Paul Ledney ponownie zaangażował muzyków sesyjnych. Tym razem byli to Adam Besserer i Richard Olsen - gitarzysta i basista deathmetalowego Disfigurement. Okładkę przygotował Paolo Girardi.

Misthyrming promować będzie swój drugi longplay studyjny, pt. "Algleymi". Ukazał się on 24 maja 2019 roku za sprawą Norma Evangelium Diaboli. Na krążku znalazło się osiem kompozycji, które kwartet zarejestrował w brytyjskim "Orgone Studios". Produkcją zajął się osobiście D.G. - lider grupy. Za mastering odpowiada Jaime Gomez Arellano. W sesji gościnnie udział wzięli Sturla Viedar ze Svartidaudi oraz Luctus z Behexen.

Ultra Silvam to blackmetalowa formacja ze Szwecji. Zespół powstał w 2015 roku, by dwa lata później zadebiutować demówką, zatytułowaną po prostu "Ultra Silvam". W roku 2019 światło dzienne ujrzał pierwszy longplay studyjny Szwedów, pt. "The Spearwound Salvation".

28.04.2021 - Warszawa, "Proxima"
29.04.2021 - Gliwice, "Mrowisko"

Komentarze
Dodaj komentarz »