zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 7 maja 2021

Static-X wydał "Project: Regeneration. Vol. 1"

10.07.2020 13:50  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Static-X na Facebooku

W związku z premierą "Project: Regeneration. Vol. 1" Static-X, zespół opublikował zwiastun albumu. Pierwsza z dwóch części przygotowanego przez reaktywowaną grupę materiału zawierającego niewykorzystane wcześniej nagrania Wayne'a Statica została wydana, przez Otsego Entertainment Group, 10 lipca 2020 roku. W limitowanym nakładzie, 14 sierpnia ukaże się też na niebieskich winylach. Przypominamy, że zespół ma pod koniec lipca 2021 roku wystąpić na "27. Pol'and'Rock" w Kostrzynie nad Odrą.

Industrialnometalowy zespół Static-X powstał w 1994 roku w Los Angeles. Do 2009 roku grupa wydała sześć albumów. Mający w przeszłości problemy z narkotykami wokalista i gitarzysta Wayne Static zmarł 1 listopada 2014 roku wskutek połączonego działania leków i alkoholu.

W październiku 2018 roku żyjący członkowie pierwszego składu grupy - basista Tony Campos, perkusista Ken Jay oraz grający na gitarze i klawiszach Koichi Fukuda - zapowiedzieli trasę koncertową Static-X z okazji 20-lecia wydania debiutanckiego długograja zespołu, zatytułowanego "Wisconsin Death Trip". Na scenie wsparł ich zamaskowany wokalista i drugi gitarzysta, ukrywający się pod pseudonimem Xer0.

Reaktywowany zespół zapowiedział też premierę nowego albumu, zawierającego m.in. niewykorzystane wcześniej kompozycje i nagrania pozostawione przez Wayne'a Statica. "Project Regeneration" zarejestrowany miał być częściowo z udziałem zaproszonych wokalistów i składać się z dwunastu utworów. Premierę planowano na wiosnę 2019 roku, ale z powodu odnalezienia kolejnych, dotychczas niepublikowanych nagrań Wayne'a Statica, zdecydowano o jej przesunięciu. Utrudnienia spowodowane przez pandemię COVID-19 poskutkowały dalszym opóźnieniem.

Na cały materiał ma się ostatecznie złożyć ponad dwadzieścia utworów podzielonych na dwa albumy. Za produkcję odpowiada Xer0. Miksami i masteringiem zajął się współpracujący z zespołem wielokrotnie wcześniej Ulrich Wild. Jako pierwsze single promujące "Project: Regeneration. Vol. 1" wydano "Hollow" i "All These Years".

Lista utworów:

1. Regeneration
2. Hollow (Project Regeneration)
3. Worth Dyin For
4. Terminator Oscillator
5. All These Years
6. Accelerate
7. Bring You Down (Project Regeneration)
8. My Destruction
9. Something of My Own (Project Regeneration)
10. Otsego Placebo
11. Follow
12. Dead Souls

Przypominamy, że "26. Pol'and'Rock", na którym latem 2020 roku zagrać miał m.in. Static-X, z powodu pandemii COVID-19 został zastąpiony przez wydarzenie online z występami jedynie polskich wykonawców. Organizatorzy festiwalu potwierdzili obecność grupy na jego następnej edycji, która ma się odbyć od 29 do 31 lipca 2021 roku w Kostrzynie nad Odrą. Zapowiedziano również występy zespołów While She Sleeps, Pidżama Porno, Black River, Clutch, Fiddler's Green, Organek, Raz Dwa Trzy, Rise of the Northstar, Tagada Jones, The Exploited, Wednesday 13, Jinjer, Dropkick Murphys, The Rumjacks, Dirty Shirt i Saint City Orchestra.

Komentarze
Dodaj komentarz »