zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 6 maja 2021

Sinister rozstał się z Michałem Grallem

10.07.2020 11:40  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Sinister na Facebooku

Holenderska grupa Sinister poinformowała o zmianie w swoim składzie. Deathmetalowy zespół rozstał się z gitarzystą Michałem Grallem, a przyjął basistę Brama Willemsa.

Sinister powstał w 1988 roku w Schiedam, pod Rotterdamem. Grupa wielokrotnie zmieniała skład. Jedynym stałym członkiem jest Aad Kloosterwaard, który do zawieszenia przez zespół w 2003 roku działalności był jego perkusistą, a po reaktywacji dwa lata później przeszedł na stanowisko wokalisty.

Premiera ostatniego długograja grupy, zatytułowanego "Deformation of the Holy Realm", odbyła się 29 maja 2020 roku nakładem Massacre Records. Oprócz Aada Kloosterwaarda w sesji wzięli udział perkusista Toep Duin oraz, jako gitarzysta i basista, Ghislain van der Stel. Na promujących album koncertach skład uzupełniać mieli gitarzyści: przyjęty w 2018 roku Michał Grall oraz Walter Tjwa, który w połowie grudnia 2019 roku oficjalnie zastąpił Dennisa Hartoga.

W oświadczeniu z początku lipca 2020 roku zespół napisał: "Wiele się dzieje w czasach 'korony'. Mieliśmy czas, by przemyśleć drogę, którą chcemy podążać, gdy wrócą próby i koncerty. W efekcie Sinister zdecydował się rozstać z Michałem. Życzymy mu powodzenia w dalszej karierze. Ghislain, który napisał wszystkie utwory na 'Deformation...', przejdzie z basu na gitarę. Stanowisko basisty przypadło Bramowi Willemsowi, który pracował z zespołem już wcześniej".

Michał "Grall" Gralak w 2008 roku dołączył do formującej się w Trójmieście deathmetalowej grupy Manslaughter, której członkiem pozostaje do dzisiaj. Razem z drugim gitarzystą zespołu, Carrionem, udziela się obecnie też w blackmetalowym The Black Disorder i ambientowym Dreamsabyss. Zanim rozpoczął współpracę z Sinister, przez cztery lata grał z Traumą.

Bram Willems jest gitarzystą rytmicznym dowodzonego przez Waltera Tjwę zespołu Radiathor.

Tagi: Sinister
Komentarze
Dodaj komentarz »