zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 19 września 2020

Domowy klip do "Darkness with Me" Grai

3.08.2020 09:14  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Grai na Facebooku

Folkmetalowy Grai zaprezentował częściowo akustyczne wykonanie utworu "Darkness with Me" ("Mgła so mnoj"). Kompozycja pochodzi z ostatniego albumu grupy.

Grai powstał w 2005 roku w mieście Nabierieżnyje Czełny w Republice Tatarstanu, w Rosji. Jego członkowie, inspirujący się twórczością takich grup, jak Skyforger i Korpiklaani, postanowili poruszać się w stylistyce folk metalu i pagan metalu. Czwarty, dotychczas ostatni długograj zespołu, zatytułowany "Piepieł" ("Ashes"), ukazał się w 2017 roku. W skład grupy wchodzą obecnie: wokalistka Irina Zybina, flecistka Aliya "Leta", wokalista i gitarzysta Vitold Buznaev, gitarzysta Ruzveld Grai, basista Dani "Skorb" i perkusista Ilnur Zarev.

Na "Ashes" znalazł się m.in. utwór "Darkness with Me". W nakręconym do niego "domowym" wideoklipie Irina, Aliya i Ruzveld zaprezentowali się w swoich stałych funkcjach, a Daniel zagrał na gitarze 12-strunowej.

Zaplanowana na czerwiec i lipiec 2020 roku trasa Grai, w tym koncerty w Warszawie, Brennej i Szczecinie, została odwołana. Nie zapowiedziano jeszcze kolejnych występów grupy w Polsce.

Tagi: Grai
Komentarze
Dodaj komentarz »