zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 21 czerwca 2021

Tytułowy utwór z "Born Innocent" Alcatrazz

3.08.2020 12:37  autor: Krasnal Adamu, źródło: kanał Graham Bonnet & Alcatrazz na YouTube

Reaktywowany Alcatrazz opublikował wideoklip do tytułowego utworu ze swojego pierwszego od ponad trzech dekad albumu. "Born Innocent" ukazał się 31 lipca 2020 roku nakładem Silver Lining Music. Dystrybucją długograja w Polsce zajmuje się Warner Music Poland.

Alcatrazz powstał w 1983 roku. Wokalistą od początku niezmiennie pozostaje Anglik Graham Bonnet, wcześniej śpiewający krótko w Rainbow i Michael Schenker Group. W pierwszym okresie działalności Alcatrazz na gitarze basowej i klawiszach grali odpowiednio Gary Shea i Jimmy Waldo - obaj z rozwiązanego zespołu amerykańskiego New England. Perkusistę Clive'a Burra, będącego świeżo po rozstaniu z Iron Maiden, szybko zastąpił Jan Uvena, wcześniej współpracujący m.in. z Iron Butterfly i Alice'em Cooperem. Na każdym z trzech, wydanych do rozwiązania grupy w 1987 roku, albumów zagrał inny gitarzysta - kolejno byli to: Yngwie Malmsteen ze Steeler, Steve Vai z zespołu Franka Zappy oraz Danny Johnson.

Od 2006 do 2014 roku wokalista, z nowymi instrumentalistami, występował na żywo jako Alcatrazz featuring Graham Bonnet.

Do ponownej współpracy założycieli grupy doszło w 2017 roku. Zespół reaktywował się na kilka koncertów. W składzie znaleźli się: Graham Bonnet, Jimmy Waldo i Gary Shea, a także gitarzysta Conrado Pesinato i perkusista Mark Benquechea.

Na początku 2019 roku Alcatrazz wznowił działalność, z zamiarem nagrania czwartego albumu studyjnego. W skład weszli Graham Bonnet, Jimmy Waldo, Mark Benquechea, gitarzysta Joe Stump i basistka Beth-Ami Heavenstone. Ostatnią z nich rok później zastąpił powracający Gary Shea.

W charakterze gości, jako współkompozytorzy i gitarzyści w tworzeniu materiału na "Born Innocent" udział wzięli: Chris Impellitteri w utworze tytułowym, Bob Kulick w "I Am the King", Nozomu Wakai w "Finn McCool", D. Kendall Jones w "We Still Remember" oraz Dario Mollo w "Something That I Am Missing" i "Warth Lane". Ponadto Jeff Waters z Annihilatora wykonał jedną z solówek w "Paper Flags", a Steve Vai napisał "Dirty Like the City". Don Van Stavern z grupy Riot V zagrał na gitarze basowej w "Born Innocent", "Polar Bear", "Finn McCool", "London 1666", "Dirty Like the City" i "Paper Flags". Produkcją albumu zajęli się Giles Lavery i Jimmy Waldo. Za miksy i mastering odpowiada Andy Haller.

Lista utworów:

1. Born Innocent
2. Polar Bear
3. Finn McCool
4. We Still Remember
5. London 1666
6. Dirty Like the City
7. I Am the King
8. Something That I Am Missing
9. Paper Flags
10. The Wound Is Open
11. Body Beautiful
12. Warth Lane
13. For Tony

Premiera albumu pierwotnie zapowiadana była na 26 czerwca 2020 roku, ale termin uległ przesunięciu.

Tagi: Alcatrazz
Komentarze
Dodaj komentarz »