zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 7 maja 2021

Steve Howe wydał "Love Is"

1.08.2020 20:12  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Steve'a Howe'a na Facebooku

Znany z progresywnorockowego Yes gitarzysta Steve Howe wydał 31 lipca 2020 roku album solowy, zatytułowany "Love Is". Materiał ukazał się na płytach kompaktowych i winylowych, nakładem BMG Records. Jego dystrybucją w Polsce zajmuje się Warner.

Angielski gitarzysta Steve Howe rozpoczął karierę muzyka w 1964 roku. Do najsłynniejszych zespołów, w których się dotychczas udzielał, należą Yes i Asia. Swój pierwszy album solowy, "Beginnings", wydał w 1975 roku, a przedostatni, instrumentalny "Time" - w 2011 roku. 16 kwietnia 2020 roku ukazała się autobiografia Steve'a Howe'a, zatytułowana "All My Yesterdays".

Na "Love Is" znalazło się dziesięć utworów, w tym pięć instrumentalnych, autorstwa gitarzysty. Steve Howe wziął na siebie obowiązki głównego wokalisty oraz zagrał na instrumentach strunowych, klawiszach i perkusji. W części utworów jako bębniarz wystąpił jego syn - Dylan Howe. Do piosenek partie wokalu wspierającego i gitary basowej wykonał Jon Davison, śpiewający obecnie w Yes. Materiał przygotowywany był na przestrzeni kilku lat. Nagrań dokonano w studiu Curtisa Schwartza, który zajął się miksami. Za produkcję odpowiada Steve Howe.

Lista utworów:

1. Fulcrum
2. See Me Through
3. Beyond the Call
4. Love Is a River
5. Sound Picture
6. It Ain't Easy
7. Pause for Thought
8. Imagination
9. The Headlands
10. On the Balcony

Przypominamy, że Yes ze Steve'em Howe'em i Jonem Davisonem w składzie ma w kwietniu 2021 roku dwukrotnie wystąpić w Polsce. Grupa na żywo wykonywać będzie m.in. cały materiał z albumu "Relayer". Wrocławski koncert został przełożony z 9 maja 2020 roku - zakupione przed zmianą terminu bilety zachowują ważność.

25.04.2021 - Wrocław, "Narodowe Forum Muzyki"
27.04.2021 - Warszawa, "Stodoła"

Tagi: Steve Howe, Yes
Komentarze
Dodaj komentarz »