zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 25 stycznia 2021

Koncertowe wykonanie "Life Eternal" Imperial Age

1.08.2020 17:28  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Imperial Age na Facebooku

Symfonicznometalowy Imperial Age zaprezentował koncertowe wykonanie "Life Eternal". Utwór zarejestrowany został podczas transmitowanego online występu, który odbył się 25 kwietnia 2020 roku w Moskwie. Obrobiony zapis imprezy ukaże się na DVD, blu-ray i płytach kompaktowych pt. "Live on Earth". Nie jest jeszcze znana dokładna data premiery.

Grupę Imperial Age założyło w 2012 roku w Moskwie dwoje grających na klawiszach wokalistów: Alexander "Aor" Osipov, były członek Revelance, i Jane "Corn" Odintsova. Jeszcze przed końcem roku wydali oni własnym sumptem swój debiutancki album - nagrany z udziałem muzyków sesyjnych "Turn the Sun Off!". Dwa lata później grupą zainteresował się Christofer Johnsson, lider Therion, który pomógł jej w dalszej karierze. Członkowie szwedzkiej formacji, a także rosyjskiej Arkony, wzięli udział w sesji nagraniowej drugiego albumu Imperial Age - sfinansowanej drogą crowdfundingu metalowej opery "The Legacy of Atlantis". Materiał ukazał się 31 stycznia 2018 roku nakładem Adulruna Records. Najnowszą pozycją w dyskografii zespołu jest wydana rok później, w limitowanym nakładzie, koncertówka "Live in Wrocław".

Imperial Age, Gdańsk 18.03.2018, fot. Agnieszka "vSpectrum" Jędrzejewska
Imperial Age, Gdańsk 18.03.2018, fot. Agnieszka "vSpectrum" Jędrzejewska

Obecnie, oprócz Alexandra Osipova i Jane Odintsovej, grupę tworzą wokalistka Anna "Kiara" Moiseeva, basista Dmitry "Belf" Safronov, gitarzysta Pavel "Vredes" Maryashin i perkusista Max Talion.

Transmisja online moskiewskiego występu zespołu cieszyła się dużym zainteresowaniem. Obraz nagrywany był przez pięć kamer. Na potrzeby wydawnictwa zarejestrowany materiał poddany został montażowi, miksom i masteringowi. Premiera "Live on Earth" zapowiadana była na lipiec 2020 roku.

Lista utworów:

1. Turn the Sun Off!
2. The Escape
3. Vanaheim
4. Domini Canes
5. Warrior Race
6. Wings of Your Heart
7. Love Eternal
8. In the Center of the Earth
9. Life Eternal
10. The Castaways
11. Islands in Time
12. Battle Heart
13. Aryavarta
14. Death Guard
15. And I Shall Find My Home
16. The Awakening
17. The Monastery
18. Anthem of Valour
19. The Legacy of Atlantis

W grudniu 2020 roku Imperial Age planuje wydać nowy album studyjny.

Pomimo wcześniejszej informacji od zespołu, że potwierdzone są jego koncerty 25 lutego 2021 roku w Poznaniu i dzień później w Warszawie, zaktualizowana rozpiska trasy grupy po Europie nie obejmuje już występów w Polsce.

Tagi: Imperial Age
Komentarze
Dodaj komentarz »