zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 29 października 2020

Klip do "Tainted Blood" Blue Oyster Cult

27.09.2020 09:14  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Blue Oyster Cult na Facebooku

Zaprezentowano wideoklip do "Tainted Blood" amerykańskiego Blue Oyster Cult. Teledysk przygotowali Steve Schenck i gitarzysta Richie Castellano, który pełnił w utworze również obowiązki głównego wokalisty. "The Symbol Remains", pierwszy od dziewiętnastu lat studyjny album grupy, ukaże się 9 października 2020 roku nakładem Frontiers Music Srl.

Hardrockowy Blue Oyster Cult powstał w 1967 roku w Stony Brook w stanie Nowy Jork. Na wszystkich albumach zespołu wystąpili gitarzyści i wokaliści Donald "Buck Dharma" Roeser i Eric Bloom. Pierwszy z nich jest też współzałożycielem grupy.

W 2020 roku wytwórnia Frontiers Music Srl wydała cztery koncertówki zespołu oraz zremasterowaną wersję studyjnego "Cult Classic".

Materiał na "The Symbol Remains" rejestrowany był od 2019 roku. W składzie, który dokonał nagrań, oprócz Bucka Dharmy i Erica Blooma znaleźli się basista Danny Miranda, klawiszowiec i gitarzysta Richie Castellano oraz perkusista Jules Radino. Jako gość na albumie pojawił się Albert Bouchard - współzałożyciel zespołu, bębniący w nim do 1981 roku. W miksach pomógł grupie Tom Lord-Alge.

Lista utworów:

1. That Was Me
2. Box in My Head
3. Tainted Blood
4. Nightmare Epiphany
5. Edge of the World
6. The Machine
7. Train True (Lennie's Song)
8. The Return of St. Cecilia
9. Stand and Fight
10. Florida Man
11. The Alchemist
12. Secret Road
13. There's a Crime
14. Fight

Przed "Tainted Blood" pokazano też klipy do "That Was Me" i "Box in My Head".

Komentarze
Dodaj komentarz »