zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 27 listopada 2020

Teledysk do "That Was Me" Blue Oyster Cult

3.09.2020 19:21  autor: Krasnal Adamu, źródło: kanał Frontiers Music Srl na YouTube

Zaprezentowany został teledysk do utworu "That Was Me" amerykańskiej formacji Blue Oyster Cult. Wideoklip przygotowali Steve Schenck i Richie Castellano. Jako gość w nagraniu dźwięku - wokalu wspierającego oraz krowiego dzwonka - i obrazu wziął udział Albert Bouchard, dawny członek zespołu. "The Symbol Remains", pierwszy od dziewiętnastu lat studyjny album grupy, ukaże się 9 października 2020 roku nakładem Frontiers Music Srl.

Hardrockowy Blue Oyster Cult powstał w 1967 roku w Stony Brook w stanie Nowy Jork. Na wszystkich albumach zespołu wystąpili gitarzyści i wokaliści Buck Dharma i Eric Bloom. Pierwszy z nich jest też współzałożycielem grupy.

W 2020 roku wytwórnia Frontiers Music Srl wydała cztery koncertówki zespołu oraz zremasterowaną wersję studyjnego "Cult Classic".

Materiał na "The Symbol Remains" rejestrowany był od 2019 roku. W składzie, który dokonał nagrań, oprócz Bucka Dharmy i Erica Blooma znaleźli się basista Danny Miranda, klawiszowiec i gitarzysta Richie Castellano oraz perkusista Jules Radino. Jako gość na albumie pojawił się Albert Bouchard - współzałożyciel zespołu, bębniący w nim do 1981 roku. W miksach pomógł grupie Tom Lord-Alge.

Lista utworów:

1. That Was Me
2. Box in My Head
3. Tainted Blood
4. Nightmare Epiphany
5. Edge of the World
6. The Machine
7. Train True (Lennie's Song)
8. The Return of St. Cecilia
9. Stand and Fight
10. Florida Man
11. The Alchemist
12. Secret Road
13. There's a Crime
14. Fight

Komentarze
Dodaj komentarz »

Zobacz także

Dodaj wieść

Wiesz o czymś ciekawym ze świata rocka i metalu? Chcesz pisać wieści dla rockmetal.pl? Kliknij:
Dodaj wieść »
Czy dzielisz się ze znajomymi swoimi muzycznymi odkryciami?