zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 28 lutego 2021

Nowa wersja albumu "Imaginos" Blue Oyster Cult

7.10.2020 08:48  autor: Krasnal Adamu, źródło: strony WWW Deko Entertainment i Alberta Boucharda

Ponad trzy dekady po premierze "Imaginos", wydanego pod szyldem grupy Blue Oyster Cult, perkusista Albert Bouchard, którego pierwotnie miał to być solowy album, przygotował jego nową, własną wersję. "Re Imaginos" ukaże się 6 listopada 2020 roku nakładem Rockheart Records i Deko Entertainment. Zaprezentowano teledysk do wydanego 25 września na singlu utworu "Black Telescope".

Albert Bouchard, perkusista i jeden z wokalistów Blue Oyster Cult, był członkiem grupy od jej powstania w 1967 roku do rozstania w 1981 roku. Później jeszcze kilka razy łączył siły z zespołem, ale nigdy nie wrócił do niego na stałe. Jest też współzałożycielem grup Brain Surgeons i Blue Coupe.

Swoją solową dyskografię otworzył wydanym w 2014 roku "Incantation". Trzydzieści lat wcześniej przygotował "Imaginos" - koncept album na podstawie pomysłu współpracującego m.in. z Blue Oyster Cult poety, producenta i menadżera Sandy'ego Pearlmana - jednak materiał został odrzucony przez wytwórnię. Ostatecznie ukazał się on w 1988 roku, po licznych przeróbkach dokonanych już bez udziału Alberta Boucharda, jako dzieło Blue Oyster Cult. Album spotkał się z mieszanym odbiorem.

Większość partii wokalnych i instrumentalnych na "Re Imaginos" wykonali Albert Bouchard i David Hirschberg. W sesji nagraniowej udział wzięli też: Joe Bouchard, Ace Bouchard, Greg Holt, Mookie Thomas, Vaughn Burton, RJ Ronquillo oraz Jack Rigg, który wcześniej pracował z perkusistą przy wersji albumu z lat 80. Sandy Pearlman zmarł w 2016 roku.

Lista utworów:

1. I Am The One You Warned Me Of
2. Del Rio Song
3. In the Presence of Another World
4. Siege and Investiture of Baron Von Frankenstein's Castle at Weisseria
5. Girl That Love Made Blind
6. Astronomy
7. Imaginos
8. Gil Blanco County
9. Blue Oyster Cult
10. Black Telescope
11. Magna of Illusion
12. Les Invisibles

Komentarze
Dodaj komentarz »