zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 20 października 2021

Klip z tekstem do "Independence Day" Alberta Boucharda

11.10.2021 19:33  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Alberta Boucharda na Facebooku

Zaprezentowano klip z tekstem do "Independence Day" Alberta Boucharda. Jako gość w nagraniu wziął udział Joe Bouchard - brat perkusisty, również były członek Blue Oyster Cult. Album "Imaginos II - Bombs over Germany (Minus Zero and Counting)", z którego pochodzi utwór, ukaże się 15 października 2021 roku na płytach kompaktowych, nakładem Rockheart Records i Deko Entertainment.

Albert Bouchard, perkusista i jeden z wokalistów Blue Oyster Cult, był członkiem grupy od jej powstania w 1967 roku do rozstania w 1981 roku. Później jeszcze kilka razy łączył siły z zespołem, ale nigdy nie wrócił do niego na stałe. Jest też współzałożycielem grup Brain Surgeons i Blue Coupe.

Swoją solową dyskografię otworzył wydanym w 2014 roku "Incantation". Trzydzieści lat wcześniej przygotował "Imaginos" - koncept album na podstawie pomysłu współpracującego m.in. z Blue Oyster Cult poety, producenta i menadżera Sandy'ego Pearlmana - jednak materiał został odrzucony przez wytwórnię. Ostatecznie ukazał się on w 1988 roku, po licznych przeróbkach dokonanych już bez udziału Alberta Boucharda, jako dzieło Blue Oyster Cult. Album spotkał się z mieszanym odbiorem. Po ponad trzech dekadach perkusista przygotował jego nową, własną wersję.

Większość partii wokalnych i instrumentalnych na wydany 6 listopada 2020 roku "Re Imaginos" wykonali Albert Bouchard i David Hirschberg. W sesji nagraniowej udział wzięli też: Joe Bouchard, Ace Bouchard, Greg Holt, Mookie Thomas, Vaughn Burton, RJ Ronquillo oraz Jack Rigg, który wcześniej pracował z perkusistą przy wersji albumu z lat 80. W realizację projektu nie był już zaangażowany Sandy Pearlman - pomysłodawca zmarł w 2016 roku.

Wśród gości, którzy wzięli udział w sesji nagraniowej "Imaginos II - Bombs over Germany (Minus Zero and Counting)", znaleźli się gitarzysta Ross the Boss z The Dictators i Brain Surgeons, współpracujący przy albumie "Imaginos" wokalista Joe Cerisano z Silver Condor, a także dawni i obecni członkowie Blue Oyster Cult: Eric Bloom, Donald "Buck Dharma" Roeser, Joe Bouchard i Richie Castellano. Część utworów znana jest już z innych wykonań. Podobnie jak w przypadku "Re Imaginos", Albert Bouchard korzystał z tekstów Sandy'ego Pearlmana.

Lista utworów:

1. When War Comes
2. Independence Day
3. 7 Screaming Dizbusters
4. OD'd on Life Itself
5. Il Duce
6. Bombs Over Germany
7. Before the Kiss (A Redcap)
8. Three Sisters
9. Quicklime Girl (Mistress of the Salmon Salt)
10. The Red and the Black
11. Dominance and Submission
12. Shadow of California
13. Cities on Flame (With Rock and Roll)
14. Half Life Times

Przed "Independence Day" udostępniono utwór "OD'd on Life Itself".

W planach jest album zamykający trylogię oraz oparty na niej komiks.

Komentarze
Dodaj komentarz »