zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 3 grudnia 2020

Wideoklip do "War of Kings" Leaves' Eyes

28.10.2020 20:39  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Leaves' Eyes na Facebooku

Zaprezentowano przygotowany przez Alexandra Krulla teledysk do "War of Kings" Leaves' Eyes. Za plan zdjęciowy klipu posłużył zamek Gleiberg w Niemczech. Ósmy album studyjny symfonicznometalowej formacji, zatytułowany "The Last Viking", ukazał się 23 października 2020 roku nakładem AFM Records. Jego dystrybucją w Polsce zajmuje się Mystic Production.

Grupę Leaves Eyes' utworzyli w 2003 roku: Norweżka Liv Kristine, śpiewająca wcześniej w Theatre of Tragedy, i wszyscy muzycy niemieckiego zespołu Atrocity, z którym wokalistka już wcześniej kilka razy współpracowała. Trzon formacji od początku stanowią Alexander Krull i Thorsten Bauer. W 2016 roku, po wydaniu sześciu albumów studyjnych, zespół rozstał się z Liv Kristine. Jej miejsce zajęła Finka Elina Siirala z grupy EnkElination. Pierwszym albumem nowego składu był "Sign of the Dragonhead" ze stycznia 2018 roku.

Obecnie w Leaves' Eyes partie wokalne wykonują Elina Siirala i Alexander Krull, instrumenty strunowe obsługują Thorsten Bauer i Micki Richter, a na perkusji gra Joris Nijenhuis.

Tytuł albumu "The Last Viking" nawiązuje do króla Norwegii, Haralda III Srogiego, który zginął w bitwie pod Stamford Bridge, w 1066 roku. Produkcją, miksami i masteringiem zajął się, w "Mastersound Studio", Alexander Krull. W utworze "Black Butterfly" jako gość wystąpiła francuska wokalistka Clementine Delauney z zespołu Visions of Atlantis. Okładkę stworzył Stefan Heilemann.

Lista utworów:

1. Death of a King
2. Chain of the Golden Horn
3. Dark Love Empress
4. Serpents and Dragons
5. Black Butterfly
6. War of Kings
7. For Victory
8. Two Kings One Realm
9. Flames in the Sky
10. Serkland
11. Varangians
12. Night of the Ravens
13. The Last Viking
14. Break into the Sky of Aeon

Album ukazał się m.in. w wersji zawierającej dodatkowo DVD z filmem dokumentalnym "Viking Spirit".

Poprzednimi teledyskami promującymi "The Last Viking" były "Dark Love Empress" i "Chain of the Golden Horn".

Utwory "Black Butterfly", "Serkland", "Night of the Ravens" i "Dark Love Empress" w innych wersjach ukazały się wcześniej na minialbumie "Black Butterfly".

Tagi: Leaves' Eyes
Komentarze
Dodaj komentarz »