zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 26 listopada 2020

Yawning Man wydaje koncertówkę nagraną na pustyni

29.10.2020 08:46  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Heavy Psych Sounds na Facebooku

Zaprezentowane zostało wykonanie utworu "The Last Summer Eye", sfilmowane na potrzeby nowego albumu koncertowego grupy Yawning Man. "Live at Giant Rock" ukaże się 30 października 2020 roku na płytach kompaktowych, winylych i DVD, nakładem Heavy Psych Sounds Records. Do odsłuchania udostępniona została jego wersja cyfrowa.

Posłuchaj "Live at Giant Rock".

Yawning Man powstał w 1986 roku w La Quinta w Kalifornii. W skład zespołu weszli Gary Arce, Alfredo Hernandez, Mario Lalli i Larry Lalli. Grupa należała do pomysłodawców organizowanych na pustyni koncertów, z których z czasem zasłynęła tworząca się scena desertrockowa.

W początkowym okresie działalności Kalifornijczycy zarejestrowali kilkadziesiąt kompozycji, jednak ich debiut studyjny, zatytułowany "Rock Formations", ujrzał światło dzienne w 2005 roku. Najstarsze dokonania Yawning Man zostały zebrane i wypuszczone w 2009 roku jako "The Birth of Sol Music". Ostatnim albumem studyjnym grupy jest "Macedonian Lines" - ukazał się on 14 czerwca 2019 roku.

Okres, gdy organizacja koncertów była utrudniona przez pandemię COVID-19, Yawning Man postanowił wykorzystać na występ bez publiczności. Gitarzysta Gary Arce, basista Mario Lalli i perkusista Bill Stinson zagrali rankiem, 18 maja 2020 roku w pobliżu Giant Rock - słynnego głazu na pustyni Mojave. Wydarzenie zostało sfilmowane przez Sama Granta.

Lista utworów:

1. Tumbleweeds in the Snow
2. The Last Summer Eye
3. Nazi Synthesizer
4. Blowhole Sunrise
5. Space Finger

Utwór "Space Finger" ma być dostępny tylko na wydaniu na płytach kompaktowych.

Tagi: Yawning Man
Komentarze
Dodaj komentarz »