zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 21 czerwca 2021

Halloweenowa piosenka The Pretty Reckless

29.10.2020 10:28  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil The Pretty Reckless na Facebooku

Nawiązując do zbliżającego się Halloween, amerykańska grupa The Pretty Reckless opublikowała przygotowany przez Richarda Baileya animowany wideoklip do miniatury "Broomsticks". Zespół nie wyjaśnił, co oznacza pojawiająca się w nim data 13 listopada 2020 roku. Nie wiadomo również, czy singiel promuje album "Death by Rock and Roll", którego premiera zapowiadana jest na przełom 2020 i 2021 roku.

Nowojorski The Pretty Reckless formował się od 2008 roku, z inicjatywy wokalistki Taylor Momsen. Jako współautorzy piosenek siły połączyli z nią producent Kato Khandwala i gitarzysta Ben Phillips. Skład zespołu ustabilizował się w 2010 roku. Ben Phillips został wówczas również instrumentalistą grupy. Sekcję rytmiczną ustanowili jego dawni koledzy z zespołu Famous: perkusista Jamie Perkins i basista Mark Damon. Do 2016 roku The Pretty Reckless wydał trzy długograje i dwa minialbumy. Wszystkie wyprodukował zmarły w 2018 roku Kato Khandwala.

Listopad 2019 roku The Pretty Reckless spędził w "London Bridge Studio" w Seattle, m.in. z Mattem Cameronem i Kimem Thayilem. Znani z Soundgarden muzycy zarejestrowali swoje partie do utworu "Only Love Can Save Me Now", a w "And So It Went" wystąpił gitarzysta Tom Morello z Rage Against the Machine. W połowie maja 2020 roku ukazał się wyprodukowany przez Jonathana Wymana singiel "Death by Rock and Roll". Album w Stanach Zjednoczonych zostanie wydany przez Fearless Records, a poza krajem - przez Century Media Records.

Komentarze
Dodaj komentarz »