zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 17 maja 2022

Wednesday 13 zaprezentował cover "Devil Inside" INXS

5.11.2020 09:08  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Wednesday 13 na Facebooku i strona WWW Nuclear Blast

Z okazji Halloween Wednesday 13 zaprezentował swoje wykonanie "Devil Inside" INXS. Singiel ukazał się 30 października 2020 roku za pośrednictwem Nuclear Blast. Vicente Cordero wyreżyserował teledysk do utworu.

Wednesday 13 rozpoczął karierę solową w 2004 roku, po zawieszeniu działalności przez grupę Murderdolls, której był wokalistą. Wydał dotychczas osiem albumów studyjnych. Ostatni z nich, zatytułowany "Necrophaze", ukazał się 27 września 2019 roku. W swojej twórczości amerykański muzyk łączy horror punk z metalem.

W skład grupy, która nagrała "Necrophaze", weszli Wednesday 13 jako wokalista, gitarzyści Roman Surman i Jack Tankersley, basista Troy Doebbler i perkusista Kyle Castronovo. Produkcją i miksami zajął się Michael Spreitzer w "Audiovault". W trakcie sesji zarejestrowany został cover "Devil Inside", pierwotnie wydanego w październiku 1987 roku na albumie "Kick" zespołu INXS. Przeróbka nie trafiła jednak na "Necrophaze". W czerwcu 2020 roku Wednesday 13 poinformował, że utwór ukaże się jako singiel, do którego przygotowywany jest też teledysk.

Wokalista wypowiedział się na temat "Devil Inside": "Mam świetne wspomnienie dotyczące tej piosenki, z późnych lat 80., gdy byłem dzieciakiem. Naprawdę widziałem, jak wystraszyła członka rodziny do tego stopnia, że krzyknął w kierunku radia 'Wyłączcie to!'".

Tagi: Wednesday 13
Komentarze
Dodaj komentarz »