zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 18 czerwca 2021

Velesar pokazał okładkę "Szczodrych godów"

12.12.2020 18:19  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Velesara na Facebooku

Przygotowujący swój drugi album, zatytułowany "Szczodre gody", folkmetalowy Velesar opublikował garść informacji o dziele, w tym jego okładkę. Na portalu OdpalProjekt.pl wciąż trwa akcja crowdfundingowa na rzecz nagrania i wydania materiału - wsparcia można udzielić do końca 2020 roku.

Wokalista i gitarzysta Marcin "Velesar" Wieczorek od początku wieku udzielał się kolejno w metalowym Goddess of Sin, folkmetalowym Radogost i thrashmetalowym River of Time. Od lipca 2018 roku muzyk przebywał z przerwami w studiu w celu zarejestrowania materiału na "Dziwadła" - album swojego nowego, folkmetalowego projektu, nazwanego po prostu Velesar. Wśród gości, którzy przyjęli zaproszenie do udziału w nagraniach, znaleźli się m.in. gitarzysta Dawid Holona, perkusista Łukasz Obiegły, Marcin "Froncek" Frąckowiak jako perkusista i gitarzysta, basista Adam Kłosek, grająca na kemanczach wokalistka Dziewanna, skrzypaczki Jagoda Połednik i Iga Suchara, z których druga również śpiewa, oraz flecistki Katarzyna Babilas i Zuzanna Bornikowska. Sam Marcin Wieczorek, odpowiedzialny za aranżacje, muzykę i tekst, wziął na siebie obowiązki wokalisty. "Dziwadła" ukazały się 6 lipca 2019 roku.

W drugiej połowie września 2020 roku formacja ogłosiła, że przygotowuje się do nagrania drugiego albumu. Również wtedy uruchomiona została akcja crowdfundingowa na serwisie OdpalProjekt.pl. Do końca roku Velesar chce zebrać 15 tysięcy złotych. Kwota ta ma zostać przeznaczona na pokrycie kosztów realizacji nagrań, miksów, masteringu, wydania i promocji albumu, a ewentualna nadwyżka - na przygotowanie teledysku.

Na "Szczodrych godach" znajdzie się dwanaście utworów, w tym znana już "Swaćba". W nagraniach mają wystąpić goście. Autorem okładki jest Krzysztof Kowalik.

Obecnie w składzie zespołu znajdują się: wokalista Marcin "Velesar" Wieczorek, gitarzyści Dawid Holona i Piotr "Ave" Pobłocki, skrzypaczki Iga Suchara i Ewa Kozieł, flecistka Katarzyna Babilas, basista Michał Pruszowski i perkusista Łukasz Obiegły.

Tagi: Velesar
Komentarze
Dodaj komentarz »